شنبه , ۲۶ آبان ۱۳۹۷
آخرین خبرها

این ۵ مزاحم را از روی میز کار خود بردارید!

image_print

هیچ چیز به اندازه یک میز مرتب و تمیز نمی‌تواند به کارمندان کمک کند تا وظایف خود را درست انجام دهند. تفاوتی ندارد در محیط اداره باشید یا در خانه. وقتی قصد کار کردن دارید بهتر است میزتان را از برخی موارد اضافی خالی کنید تا کارایی خود را چندین برابر کنید.
«بر اساس یک مطالعه منتشر شده در مجله «بازاریابی کسب و کار هاروارد»، یک میز کثیف می‌تواند بر میزان بهره‌وری و توانایی شما برای انجام وظایف کارآمد در محل کار اثر منفی داشته باشد.
نگهداری برخی موارد روی میز نیز اثری مشابه دارد.
ظرف غذا
ممکن است فکر کنید که عاقلانه است ناهار خود را در میز کار خود بخورید تا نرخ انجام
کارهای تان را بهبود ببخشید اما خبر بد برای شما این است که موضوع مذکور به شدت به وضعیت فعالیت‌های تان صدمه می‌زند.
پروفسور کیمبرلی السباخ از دانشگاه کالیفرنیا، در مقاله‌ای در سال ۲۰۱۵ گفت: ما می‌دانیم که خلاقیت و نوآوری زمانی رخ می‌دهد که مردم محیط زیست خود را تغییر دهند و بنابراین ماندن در داخل اتاق کار برای ساعات طولانی ایده‌های شما را نابود می‌کند.
لیوان قهوه و چای کثیف
فنجان‌های قهوه و چای شسته نشده در اطراف میز شما نه تنها منظره‌ای ناخوشایند دارد بلکه می‌تواند راندمان کاری شما را به شدت کاهش دهد.
بهتر است به محض آن که قهوه خود را نوشیدید، فنجانش را از روی میزتان بردارید؛ چرا که می‌تواند فضای کاری شما را به هم بزند.
اسناد رسمی و حقوقی
همه ما در دفاتر حقوقی کار نمی‌کنیم پس نیازی نداریم مدارک جریمه، اسنادی مثل چک و سفته و… را تمام روز جلوی چشم خود قرار دهیم. این کار، گاهی یک روز کامل و حتی گاهی تا چند هفته اعصاب تان را خراب می‌کند. بهتر است اسناد را به کیف مدارک تان انتقال دهید.
تلفن همراه
اگر فردی پرمشغله هستید، حتما تلفن
همراه تان را از روی میز بردارید. تلفن همراه تان می‌تواند تبدیل به بدترین مزاحم روی میز شما شود؛ حتی اگر هشدارش را قطع کرده باشید یا روی نور و ویبره باشد. گاهی با ورود به منوی تلفن همراه یا شبکه‌های اجتماعی ساعت‌ها غرق می‌شوید و فراموش می‌کنید کارهای معوقه دارید؛ در نتیجه از سوی مدیر محل کارتان تنبیه و جریمه می‌شوید.
شیرینی
درست است که در حین کار گاهی نیاز داریم خوراکی بخوریم اما بهتر است این خوراکی‌ها شامل نوشیدنی‌ها یا مواد مغذی سالم مثل میوه‌ها باشد.
انواع شیرینی و شکلات، آبنبات و کوکی می‌تواند در نقش تخریب‌گر سلامتی، اضافه وزن و احساس کسالت شما در محیط کار عمل کند. بنابراین بهتر است دور انواع خوراکی‌های شیرین روی میز خود را خط بکشید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

3 + 6 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>