معاون عمرانی استاندار: کمبود نیرو در شهرداری‌های کرمانشاه تا پایان سال رفع می‌شود


2748552

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه بر رفع مشکل کمبود نیرو در شهرداری‌های این استان تا پایان سال تاکید کرد.
به گزارش باختر و به نقل از مهر، مهرداد سالاری در گردهمایی شهرداران استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: در این جلسات با نظرات و برنامه های شهرداران برای توسعه فضای شهری بیشتر آشنا می شویم و اگر شهرداران در اجرای پروژه‌ها با دستگاه‌های اجرایی در بحث عمران شهری مشکل و موانعی دارند در این جلسه جهت حل مشکل مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وی کسب هرگونه تبادل نظر و اطلاع از برنامه‌ها را در راستای اتخاذ تصمیمات بهتر و اجرایی تر بسیار مهم عنوان کرد و افزود: همواره به دنبال ارتقای سطح ارائه خدمات از سوی شهرداری ها به مردم در زمینه توسعه و عمران شهری هستیم و در این جلسات سعی داریم که با ارائه راهکارها، برنامه های شهرداران در بحث فضای شهری سریعتر و به شکل مناسب تری اجرایی شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه با اشاره به سفر معاون عمران و توسعه شهری وزارت کشور به استان گفت: طی چند روز گذشته معاون وزیر کشور برای بازدید از زیرساخت ها در قصرشیرین و خسروی برای موضوع اربعین به استان سفر کردند که در این سفر تصمیمات خوبی هم برای بحث اربعین و هم ایجاد دیگر زیرساخت در استان اتخاذ شد.
وی همچنین به بحث لزوم ساماندهی و کمبود نیرو در بعضی از شهرداری ها اشاره کرد و گفت: در سفر معاون عمران و توسعه شهری وزارت کشور به استان موضوع لزوم ساماندهی و رفع مشکلات مربوط به کمبود نیرو در بعضی از شهرداری ها را مطرح کردیم که مورد موافقت قرار گرفت و مقرر شد که مکاتبات لازم را با وزارت کشور در این زمینه داشته باشیم و طبق اقدامات صورت گرفته حتماٌ مشکل این شهرداری ها تا قبل از پایان سال حل خواهد شد.
سالاری همچنین با اشاره به سفر چند روز گذشته هئیتی از ریاست جمهوری به استان گفت: در این سفر بحث کمبود قیر جهت بازسازی آسفالت معابر در منطقه زلزله زده را مطرح کردیم که مقرر شد بعد از تصویب این موضوع در تهران، قیر مورد نیاز سریعاً به استان اختصاص پیدا کند و همچنین با توجه به اینکه در استان ضعف در بخش تجهیزات آتش نشانی داریم قول های لازم را گرفتیم که در این بخش هم کمک حال استان باشند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه در ادامه خواستار تسریع در مبادله موافقت نامه ها از سوی شهرداران به ویژه در مناطق زلزله زده با توجه به تخصیص اعتبارات لازم به استان شد.
سالاری با تاکید بر تلاش از سوی شهرداران جهت تحقق درآمد شهرداری گفت: شهرداران باید سعی کنند که درآمد شهرداری از حالت سنتی به سمت خلق درآمدهای جدید حرکت کنند و همواره تلاش کنند تا درآمد شهرداری ها از محل عوارض که باید برای عمران و آبادانی شهرها هزینه شود، کسب گردد.
وی بیان داشت: ما برای توسعه و عمران شهرها نگاه به شهرهای کوچک و بزرگ داریم که در شهرهای بزرگ مانند کرمانشاه باید به سمت احداث پل ها، قطار شهری و پروژه های بزرگ، برنامه های خود را تدوین کنیم و همچنین برای شهرهای کوچک با توجه به توانمندی ها این شهرها که می توانند دارای پروژه های مختلف باشند برنامه های لازم تدوین و اجرایی گردد.