فرماندار سرپل ذهاب گورخوابی در این شهرستان را تکذیب کرد


650364_120

فرماندار سرپل ذهاب خبر انتشار یافته در برخی از شبکه های اجتماعی و سایت های خبری مبنی بر وجود زندگی گورنشینی یا گورخوابی در بین زلزله زدگان این شهرستان را تکذیب کرد.
به گزارش باختر و به نقل از ایرنا، محبت جمالی نیا افزود: هم اکنون زلزله زدگان سرپل ذهابی از شرایط اسکان موقت و زندگی در کانکس های استاندارد در سطح شهر برخوردارند و در بوستان ها ، میادین و کمپ های مجهز به آب ، برق و سرویس های بهداشتی استقرار دارند.
وی اضافه کرد که در جوار مزارستان احمد ابن اسحاق نیز حدود 100 عدد کانکس مربوط به زلزله زدگان همانند دیگر نقاط شهر وجود دارد و این ربطی به مزارستان
ندارد.
به گفته فرماندار سرپل ذهاب ، وجود زندگی گورنشینی در این شهرستان به هیچ عنوان صحت ندارد چون هیچ قبر بازی در سطح شهر نیست و آرامستان نیز جایی برای اسکان زلزله زدگان ندارد.
جمالی نیا افزود: انتشار این مطالب غیرواقعی در واقع در راستای تضعیف خدمات ارائه شده از سوی دولت به زلزله زدگان بوده و این به دور از انصاف است.
وی گفت: تا بازگشت مردم به منازلشان و اتمام بازسازی، اسکان موقت آنها در کانکس های استاندارد ادامه دارد و به زلزله زدگان تا عادی شدن شرایط زندگی خدمات متنوعی ارائه می شود.