سه شنبه , ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
آخرین خبرها

در گفتگویی با رئیس سازمان برنامه و بودجه تشریح شد؛ سهم کرمانشاه از لایحه «بودجه ۹۸»

image_print

1396110710264810013141704

به گفته رییس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه رشد اعتبارات تملک دارایی های سرمایه‌ای(عمرانی) استانی کرمانشاه در لایحه بودجه ۱۳۹۸ از متوسط کشور بالاتر است.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، دکتر حبیب ا… وفایی با اشاره به وضعیت اعتبارات استان در لایحه بودجه سال آینده، گفت: در لایحه بودجه سال آینده ۷۸۰ میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی به کرمانشاه اختصاص یافته که از رشدی معادل ۹.۹۴ درصد نسبت به بودجه سال ۱۳۹۷ برخوردار است.
وی با بیان اینکه رشد اعتبارات عمرانی استانی کرمانشاه از متوسط کشور بالاتر است، گفت: متوسط رشد اعتبارات عمرانی استانی کشور معادل ۸.۷۵ درصد است.
وفایی اظهار کرد: کرمانشاه از نظر رشد اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی در سال ۱۳۹۸ در جایگاه پنجم بین استانها قرار داریم، در حالیکه سال ۱۳۹۷ جایگاه دهم را کسب کرده بودیم و به عبارتی از رده دهم به رده پنجم ارتقاء یافته ایم.
رییس سازمان برنامه و بودجه استان به وضعیت اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای ملی استان نیز اشاره کرد و گفت: اعتبارات عمرانی ملی سال ۱۳۹۸ استان معادل ۵۷۶ میلیارد تومان است که رشدی ۵۵ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۷( ۳۷۲ میلیارد تومان) دارد.
به گفته وفایی اعتبارات عمرانی ملی سال ۱۳۹۷ استان نسبت به سال ۱۳۹۶ کاهش ۳۰ درصدی داشت.
وفایی به وضعیت اعتبارات هزینه‌ای استان کرمانشاه در لایحه بودجه سال آینده نیز اشاره کرد و گفت: اعتبارات هزینه‌ای استان(شامل حقوق و مزایای مستمر و سایر اعتبارات هزینه ای) در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ معادل ۴۴۸ میلیارد تومان است که نسبت به بودجه سال ۱۳۹۷ رشدی معادل ۲۴.۷۵ درصد داشته و از این حیث جایگاه دوم را بین همه استانهای کشور داریم.
وی گفت: رشد اعتبارات هزینه‌ای سال ۱۳۹۷ استان نسبت به سال ۱۳۹۶ معادل ۱۴.۳۴ درصد بود و از این حیث جایگاه هجدهم را بین استانها داشته ایم که امسال جایگاه استان از رتبه ۱۸ به جایگاه دوم ارتقاء یافته است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

9 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>