جمعه , ۱ شهریور ۱۳۹۸
آخرین خبرها

استقبال دولت و مجلس از سرمایه گذاری بخش خصوصی در کرمانشاه

image_print

photo_2019-01-08_13-06-16

با حضور علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، بیژن زنگنه وزیر نفت، استاندار کرمانشاه، نماینده گان استان در مجلس و خبرگان رهبری و ۴۰۰ سرمایه گذار داخلی و خارجی، همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان در هتل اسپیناس پلاس تهران برگزار شد.
به گزارش باختر، دکتر لاریجانی، دوشنبه شب ۱۷ دی ماه در همایش معرفی توانمندی ها و فرصت های سرمایه گذاری استان کرمانشاه که در هتل «اسپیناس» تهران برگزار شد؛ اظهار داشت: استاندار کرمانشاه در یک ابتکار خوب چنین همایش بزرگی را در امر جذب سرمایه گذاری و رونق اشتغال برگزار کرده اند که جای تحسین و تقدیر دارد.
وی ادامه داد: سال گذشته در این ایام همه به شکل جدی نگران مردم زلزله زده کرمانشاه بودند ولی با کمک همه افراد اثر گذار کشور از این بحران عبور کردیم و امروز به جایی رسیده ایم که چنین همایش ارزشمندی برای توسعه کرمانشاه برگزار می شود.
لاریجانی افزود:کرمانشاه دارای حدود ۴۰۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق و اقلیم کردستان است که یک مزیت بسیار خوب محسوب می شود‌. اتصال راه آهن کرمانشاه به خسروی یک مزیت بزرگ برای این استان است.
وی تاکید کرد: استاندار و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی اجرایی شدن مفاد این همایش را پیگیری کنند ما هم در مجلس از سرمایه گذاری در استان کرمانشاه حمایت می کنیم. روند سرمایه گذاری نباید زمان بر شود چرا که ممکن است سرمایه گذاران را ناامید کند. باید ساز و کاری طراحی کنیم تا پشتیبانی و حمایت های لازم از سرمایه گذاران صورت بگیرد.
در ادامه این همایش، بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت نیز در سخنانی از عراق به عنوان یکی از بازارهای خوب نام برد و افزود: این بازار در همسایگی استان کرمانشاه قرار دارد و این ظرفیت بسیار خوبی برای استان است.
وی با بیان اینکه عراق تا ۱۰ سال دیگر در حوزه پتروشیمی به تولید نمی رسد، گفت: تولیدات استان های غربی کشور را می توان از طریق مرزهای اقتصادی به کشور عراق صادر کنیم.
او گفت: صنایع پایین دست پتروشیمی هزینه زیادی نمی خواهد و می توان در این بخش اشتغال ایجاد کرد.
او کرمانشاه را مرکز غرب کشور دانست و گفت: باید توسعه پنج استان غربی کشور شامل کرمانشاه، ایلام، کردستان، لرستان و همدان را با هم و در قالب یک طرح آمایش با عنوان محور توسعه غرب دید.
او کرمانشاه را مرکز استان پنجم با محور این پنج استان فوق دانست و افزود: توسعه این استان ها را باید با هم دید چرا که قابلیت های همدیگر را تکمیل می کنند.
وزیر نفت در ادامه سخنان خود نیروی انسانی را مهمترین محور توسعه دانست و گفت: باید برای ایجاد یک مرکز حرفه آموزی و کارآموزی در استان کرمانشاه برای آموزش نیروی کار برنامه ریزی شود.
وی خواستار جمع آوری افراد موثر استان کرمانشاه از سوی استاندار و برگزاری جلسات ماهانه شد و گفت: این افراد فکر و ایده بدهند و مشکلات را مطرح کنند و کارهای جدید را ارائه دهند.
وزیر نفت در ادامه سخنان خود عراق را فرصتی طلایی برای تجارت با کرمانشاه دانست و گفت: باید از این فرصت برای توسعه استان استفاده کرد.
زنگنه با اشاره به اینکه کرمانشاه استانی نفت خیز نیست و در نفت شهر تنها حدود ۶ هزار بشکه تولید داریم، افزود: یک پالایشگاه در استان از قدیم وجود داشته و قرار بود یک پالایشگاه جدید بزرگ دیگری ساخته شود که فعلا درگیر مشکلاتی است.
زنگنه به وجود سه واحد پتروشیمی در استان کرمانشاه نیز به عنوان ظرفیت دیگری برای سرمایه گذاری و اشتغال نام برد و گفت: پتروشیمی چهارم نیز در دست احداث است.
در ادامه این مراسم، استاندار کرمانشاه، رییس اتاق بازرگانی استان و رییس مجمع نمایندگان نیز در سخنانی قول حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران را دادند.
اجرای دلنشین شهرام ناظری به عنوان یک هنرمند کرمانشاهی زینت بخش این همایش بود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

5 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>