نرخ بیکاری در کدام استان‌ها بالاتر است؟


download

براساس آخرین آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در ۱۲ استان کشور از میانگین نرخ بیکاری در کل کشور بالاتر و در ۱۹ استان کشور از میانگین نرخ بیکاری در کل کشور پایین‌تر بوده است.
به گزارش باختر و به نقل از میزان، براساس آخرین آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، در شرایط فعلی تنها ۵ استان سمنان، مرکزی، همدان، زنجان و خراسان جنوبی نرخ بیکاری پایین‌تر از نرخ بیکاری تعیین شد در سال سال ۱۴۰۰ دارند.
به علاوه بیشترین نرخ بیکاری مربوط به استان البرز است که این نرخ در این استان ۵.۵ درصد رشد داشته است، استان کرمانشاه نیز در ادامه کاهش نرخ بیکاری در سال جاری، بیشترین نرخ بیکاری را در فصل پاییز سال جاری در مقایسه با پاییز سال ۱۳۹۶ به خود اختصاص داده و نرخ بیکاری را ۶.۹ درصد کاهش داده است.
این در حالی است که نرخ بیکاری در پاییز سال جاری در استان‌ها مختلف بود و در ۱۶ استان از ۳۱ استان کشور نرخ بیکاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.
براساس نمودار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، کمترین نرخ بیکاری در پاییز سال ۱۳۹۷ مربوط به استان سمنان با نرخ ۶.۶ درصد و در رتبه‌های بعدی استان ها، دو استان مرکزی و همدان به ترتیب با نرخ ۶.۹ درصد، ۷.۳ درصد قرار دارند.
همچنین بیشترین نرخ بیکاری در پاییز ۹۷ به استان کرمانشاه با نرخ بیکاری ۱۸.۲ درصد و سپس، دو استان چهارمحال و بختیاری و البرز به‌ترتیب با نرخ‌های بیکاری ۱۷ درصد و ۱۵.۸ درصد قرار تعلق می‌گیرد، البته نرخ بیکاری در ۱۲ استان کشور از میانگین نرخ بیکاری در کل کشور بالاتر و در ۱۹ استان کشور از میانگین نرخ بیکاری در کل کشور پایین‌تر بوده است.