موانع تولید، «گلیم و گبه»ها را در کشور درست می‌کند


69383

معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: معطلی و موانع تولید باعث شده مردم به جای اینکه نقدینگی خود را به سمت تولید ببرند، به سمتی ببرند که سریعتر و راحت تر به سود برسند که درنهایت گلیم و گبه ها در کشور درست می شود.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، حجت الاسلام هادی صادقی در همایش حقوقدانان بسیجی استان کرمانشاه که ديروز(16 بهمن) برگزار شد، با اشاره به ایرادات و نواقصی که در برخی از قوانین کشور وجود دارد، عنوان کرد: از آنجایی که حقوقدانان مسلط به قوانین هستند، از این افراد می خواهیم تا در شناسایی موانع، بن بست ها و بهبود این قوانین کمک کنند.
وی قوانین مربوط به حبس را از جمله این موارد عنوان کرد و گفت: حبس بیش از آنکه فایده داشته باشد فساد دارد، لذا تاجایی که می توانیم نباید قرار حبس صادر کنیم، مگر در مواردی ضروری که آن هم قلیل است.
معاون فرهنگی قوه قضائیه قوانین مربوط به تولید را از دیگر قوانین دارای ایراد در کشور خواند و افزود: اگر کسی بخواهد در کشور کار تولیدی کند، صدها مانع پیش رویش گذاشته می شود، لذا دستگاه قضایی در حال حاضر در حال اجرای طرحی است که در آن برای حمایت از واحدهای تولیدی کشور اقدام به شناسایی و بررسی واحدهایی می کند که درحال رکود و ورشکستی هستند تا با رفع موانع و مشکلات آنها بتوانند به عرصه تولید بازگردند.
وی بابیان اینکه واحدهای تولیدی برای شروع به کار با موانع زیادی برخورد می کنند، اضافه کرد: در کشور معطلی زیادی برای راه اندازی واحدهای تولیدی داریم، اما برای کارهای دلالی و قاچاق معطلی وجود ندارد و این مسئله باعث می‌شود افراد برای کسب سود بیشتر در زمان کوتاهتر به این سمت حرکت کنند.
وی اضافه کرد: باوجود اینکه نقدینگی زیادی در کشور داریم، اما به دلیل موانع پیش رو به سمت تولید نمی رود و این امر» گلیم و گبه» ها را در کشور درست می کند، لذا باید قوانین مربوط به تولید، تجارت، کار و … را اصلاح کنیم.
معاون فرهنگی قوه قضائیه تاکید کرد: قوانین باید به گونه ای باشند که زندگی مردم را سهل کنند، نه اینکه دچارمشکل کنند. دراین راستا حقوق‌دانان می توانند سنگر فتح اصلاح قوانین در کشور باشند.
وی در بخش دیگری از سخنانش بااشاره به در پیش بودن جشن چهل سالگی انقلاب، با تاکید براینکه انقلاب اسلامی جدای از اسلام، قرآن و راه پیامبر و اهل بیت(ع) نبوده و نیست، اظهار کرد: هرچه از این انقلاب گفته شود در واقع از اسلام و برپایی آن در کشور گفته می شود.
وی باتاکید براینکه متاسفانه در عرصه دیپلماسی کشور تفکر بسیجی حاکم نیست، گفت: باید در برابر تحمیل هایی که می خواهند رگ اقتصادی کشور را در دست بگیرند، با این تفکر بایستیم.
وی بر لزوم فعال شدن حقوقدانان بسیجی در عرصه موضوعات بین المللی کشور تاکید کرد و گفت: دشمنان انقلاب کسانی هستند که به کم قانع نیستند و زیاده طلب هستند، لذا باید حقوقدانان بسیجی ما با تحلیل ها و نوشته های خود به میدان آیند و به آنها بفهمانند که حقوق آنها تا کجاست و حقوق ما چیست.
صادقی بابیان اینکه اروپائیان زمانی که می خواهند قراردادی را با ما منعقد کنند تا 10 پشت قرارداد را به نفع
خود در نظر می گیرند، افزود: دشمن با بصیرت مرتبط با اهداف خودش جلو می آید، لذا ما نیز باید اینگونه عمل کنیم.
وی در ادامه اظهار کرد: داشتن تفکر بسیجی در بدنه کارشناسی ما باعث می شود تا تا لایه های زیرین
نقشه های دشمن را نیز تشخیص دهیم و سنگرهای دشمن را تجزیه و تحلیل کنیم. باید دشمن را در جای خود حقیر کنیم، نه اینکه اجازه دهیم سنگر به سنگر ما را در دست بگیرد و پیش بیاید و در دل خانه های ما نفوذ کند که متاسفانه این امر تا حدودی اتفاق افتاده است.
وی در بخش دیگری از سخنانش به فعالیت های
قوه قضائیه از ابتدای انقلاب تاکنون اشاره کرد و گفت :
پیش از انقلاب شرایط بگونه ای بود که کسی حق نداشت از مسئولی شکایت کند، اما امروز در کشور بستری فراهم شده که افراد حتی می توانند از دولت هم اقامه دعوا کنند و این دستاورد بزرگی در عرصه حقوقی و قضایی است.