در ارائه خدمات به میهمانان نوروزی افزایش قیمت نداریم


6010391_940

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، امسال ارائه خدمات به مسافرین نوروزی استان افزایش قیمت نخواهد داشت.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، امید قادری در نشست ستاد خدمات سفر نوروز 98 استان کرمانشاه که برگزارشد،از عدم افزایش قیمت خدمات گردشگری در کرمانشاه طی ایام نوروز خبر داد و گفت: براساس دستورالعمل ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور در نوروز پیش رو در ارائه خدمات به میهمانان نوروزی همچون اسکان در مراکز اقامتی و سایر تاسیسات گردشگری افزایش قیمتی نخواهیم داشت.
وی در ادامه با اشاره به آمادگی همه دستگاه های عضو ستاد خدمات سفر استان برای استقبال از میهمانان نوروزی، اعلام کرد: 22 اسفند رزمایش هماهنگی دستگاه های عضو ستاد خدمات سفر را در پارک شرقی کرمانشاه برگزار می کنیم.
مدیرکل میراث فرهنگی استان تاکید کرد: همچنین برنامه ریزی کرده ایم امسال با مشارکت همه دستگاه های عضو این ستاد، برنامه های شاد و مفرحی را برای گردشگران اجرا کنیم که از جمله آن برگزاری 108 برنامه شاد و متنوع را می توان نام برد.
وی در ادامه خواستار تخصیص به موقع بودجه تبلیغات ستاد خدمات سفرهای نوروزی شد و اعلام کرد: باتوجه به فرصت اندکی که تا نوروز داریم، انتظار داریم سازمان برنامه و بودجه استان سریعتر اعتبارات مورد نیاز تبلیغات نوروزی را به ما اختصاص دهد.
قادری همچنین از شهرداری ها خواست تا در بحث زیباسازی و فضاسازی محیط شهرهای استان و نیز مبادی ورودی و خروجی شهرها اقدامات جدی تری داشته باشد.
وی اضافه کرد: یکی از گلایه هایی که سال گذشته مسافران نوروزی داشتند، صدور برگه جرایم رانندگی به واسطه نبود پارکینگ توسط پلیس راهور برای گردشگران بود، لذا امسال از نیروی انتظامی درخواست کرده ایم نسبت به کاهش صدور جریمه برای مسافرانی که آشنایی چندانی با کرمانشاه ندارند، همکاری کنند.
در پایان این نشست از اپلیکیشن «گردشگری» کرمانشاه رونمایی شد.
مدیرکل میراث فرهنگی استان در حاشیه رونمایی از این اپلیکیشن با بیان اینکه کرمانشاه اولین استانی است که این اپلیکیشن را رونمایی می کند، گفت: گردشگرانی که به بناهای تاریخی استان سر می زنند و یا از طریق فرودگاه وارد استان می شوند، از طریق «وایفای» رایگان می توانند این اپلیکیشن را نصب کنند.
وی یادآورشد: این اپلیکیشن علاوه براینکه به معرفی دقیق همراه با آدرس جاذبه های گردشگری کرمانشاه می پردازد، گردشگران را در خصوص زمان برگزاری آخرین رویدادهای گردشگری کرمانشاه و نیز نوع غذاهایی که توسط رستوران های استان ارائه می شود، آگاه می کند