سه شنبه , ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
آخرین خبرها

رئیس فدراسیون آسیایی کونگ فو توآ: ۵۸ کشور در مسابقات جهانی کونگ فوتوآ کیش شرکت می‌کنند

image_print

رئیس فدراسیون آسیایی کونگ فوتوآ با اعلام اینکه ۵۸ کشور در مسابقات جهانی این رشته در فروردین‌ماه ۹۸ در کیش شرکت می‌کنند، گفت: شخصیت‌های تراز اول دنیا نیز به‌منظور آشنایی با رزم ملی ایرانی کونگ فوتوآ به این مسابقات دعوت خواهند شد.
به گزارش باختر ، رضا حیدری در مصاحبه با فارس در بجنورد اظهار کرد: برگزاری دوره‌های منظم آموزشی، مسابقات قهرمانی کشور در بخش بانوان و آقایان و لیگ بانوان و آقایان که امسال به‌صورت منظم برگزار شد و مسابقات کشوری قرائت قرآن در سطح کشور از برنامه‌های اجرا شده در سال ۹۷ بود.
وی در ادامه افزود: برنامه سال ۹۸ که بسیار مهم و حیاتی است برگزاری اولین دوره مسابقات قهرمانی جهان توآ به میزبانی کیش در ۲۳ فروردین است و بعد از آن برگزاری مجمع جهانی خواهد بود که کشورهای بسیار زیادی از ۵ قاره در این مسابقات شرکت خواهند کرد و همین‌طور از شخصیت‌های تراز اول دنیا دعوت می‌کنیم تا در این مسابقات که درواقع معرفی رزم ملی ایرانی کونگ فوتوآ هست حضورداشته باشند.
رئیس فدراسیون آسیایی توآ همچنین گفت:
هر کشور یک تیم می‌دهد و از ایران نیز یک تیم در این مسابقات حضور خواهد داشت و حدود ۵۸ کشور در این رویداد ورزشی جهانی شرکت می‌کنند.
حیدری با اشاره به رشته ملی توآ بیان داشت: توآ هنوز وارد بازی‌های آسیایی نشده و باید یک پروسه ۱۰ تا ۱۵ سال را بگذرانیم تا بتوانیم ورود پیدا کنیم و ما این پروسه را در کمتر از ۱۰ سال طی کردیم و امید است در آینده نه چندان دور این امر محقق شود اما تا المپیک راه بسیاری داریم.
وی بابیان اینکه در حال حاضر ۳۰ کشور آسیایی عضو فدراسیون جهانی کونگ فوتوآی هستند افزود: کشورهای دیگری چون آفریقا و آمریکا قرار است
در مسابقات جهانی حضور یابند.
رئیس فدراسیون آسیایی توآ و قائم‌مقام فدراسیون جهانی ادامه داد: مانع جدی درراه پیشرفت و حرکت روبه‌جلو توآ نداشتیم و کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش یاری‌رسان ما هستند.
حیدری بابیان اینکه باید رزم ملی ایران را که توآی هست،ا توسعه دهیم، ادامه داد: برنامه ۴ ساله برای توآی این است که بتوانیم در شورای المپیک آسیایی و این دورگیم و مسابقات جهانی حضور فعالی داشته باشیم تا بتوانیم راه ورود به بازی‌های آسیایی و المپیک را هموار کنیم.
لازم به ذکر است کونگ‌فو توآ یک هنر رزمی ایرانی و یکی از سبک‌های کونگ‌فو ایرانی است که بر تن و روان سالم‌تر تأکید می‌کند، این ورزش توسط ابراهیم میرزایی و با بهره‌گیری از تجربه وی درزمینه‌های رشته‌های مختلف رزمی و جنگ‌های چریکی، در سال ۱۳۵۱ بنیان‌گذاری گردید و در سال ۹۴ ثبت آسیایی شده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

5 + 4 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>