جمعه , ۲۲ آذر ۱۳۹۸
آخرین خبرها

تحقق رؤیای شیرین چند ساله آرزوی همگان

image_print

57618506

خبری مسرت بخش که چند روز قبل از سال جدید به نقل از استاندار کرمانشاه برخروجی رسانه ها وسپس توسط صدا و سیما پخش شد که مقبول شدن شهرستان کرمانشاه در بین مناطق جنگی بودکه پس از چند روز از سوی وزارت دفاع و پشتیبانی تایید شد.
استانی که از همان روزهای اول جنگ شاهد
وحشیانه ترین؛ حملات قرار گرفت وتمام فشارها و
زخم های جنگ را متحمل شد و اینک پس از سالها باید در لیست مناطق جنگی قرار می گرفت. شهری که با تقدیم شهدا و جانبازان بسیاری سند غیر قابل انکاری را برای مجاهدت های این دیار در دست دارد.
شاید صحبت از جنگ یادآور ایستادگی و از خود گذشتگی جوانانی است که دفاع از میهن را یک امر مستمر می دانستند و هیچگونه محدودیت و مقطعی برای حضور مداوم در این صحنه نداشتند.
کشور مورد هجمه قرار گرفته بود و تکلیف بود که جوانان ما که بسیاری از آنها نیروهای مردمی بودند در برابر این تعارض دفاع و ایستادگی کنند.
اگر چه اطمینان داریم در هر صورتی که کشور نیاز داشته باشد و زمان اقتضا کند جوانان امروز هم ادامه دهندگان آن رزمندگان خواهند بود زیرا که دانش و تفکر بالای آنها در مقاطع مختلف همواره تیغی بوده است در چشم دشمنان ایران.
شاید ماندگارترین خاطره ها را جوانان آن زمان که بسیاری از آنها اکنون در میان ما نیستند و عده ای هم در حال حاضر بازنشستگان امروز هستند؛ در روح و جسم خود به یادگار دارند.
خاطره هایی که جوانان امروزی فقط به صورت یک قصه و یا روایت به گوش شنیده اند.
رشادت های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس خاطره یا روایتی نیست که من بتوانم در چند سطر مطلبم بگنجانم. که همه ی ما به خوبی می دانیم هر چه داریم که شاید آرامش و سرافرازی ایران اسلامی از مهمترین شاخصه های این بالندگی باشد را مدیون آنها هستیم.
تلاشهای مداوم و چند ساله جناب مهندس بازوند استاندار محترم استان کرمانشاه بالاخره توانست کرمانشاه را در فهرست مناطق جنگی قراردهد.
اما در کمال ناباورانه دریافتیم که فقط چند شهر کرمانشاه در لیست تسهیلاتی که برای مناطق جنگی در نظر گرفته شده است قرار دارد و شهرهایی که در طول دفاع مقدس هر یک به گونه ای اثرات مخرب آن را تجربه کرده اند در این فهرست قرار ندارند.
هیچ جای شک و ابهامی نیست که سرتاسر استان کرمانشاه مستقیم وغیر مستقیم تبعات ناشی از جنگ را متحمل شده اند. شهرهایی همچون هرسین، صحنه، سنقر وکنگاور گوشه به گوشهایشان متاثر از
عقب ماندگیهای ناشی از دوران جنگ است
اثرات مخربی که پس از سالها هنوز در ذهن ما کودکان آن زمان نتوانسته است پاک شود و در هیاهوی مشکلات حاضر به معضلی بزرگ تبدیل شده است.
آیا سهم استان کرمانشاه از جنگ در همین حد و اندازه بود که چند شهرستان مرزی مشخص شده در این فهرست قراربگیرند؟ این همه عقب ماندگی و تقدیم شهدا و درگیریها در وجب به وجب تمامی شهرهای آن نمی تواند گواهی بر جنگی بودن تمامی این استان باشد؟
براساس بند الف ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه به منظور جبران عقب ماندگی استانهای مرزی درگیر جنگ مزایایی در نظر گرفته شده که به واقع می توان گفت که این تسهیلات نمی تواند فقط شامل این چند شهر باشد.
یکی دیگر از نواقص وارده به این تصمیمات که همه ی ما را متحیر کرد متوجه شدیم که مزایای در نظر گرفته شده شامل بازنشستگان و نیروهای شرکتی وکسانی که هشت سال جنگ را به عینه مشاهده و لمس کردند نمی شود و در عوض جوانانی که فقط تصویری از جنگ دارند باید از این مزایا و تسهیلات استفاده کنند.
نکته این است که چرا بازنشستگان آن زمان و نیروهای مردمی که هیچگونه سابقه ای در دستگاه دولتی ندارند و نیروهای شرکتی که بیشترین تاثیرات را در روند کاری در ادارات و بانک ها دارند نباید از این مزایا برخوردار باشند آنچه به چشم می خورد تبعیض است که بایدتسهیلات شامل حال کارمند باشد اما کارگرنه! شاغل بگیرد ولی بازنشسته نه!
واین درد است.
جناب استاندار بدنبال درخواست های مکرر از سوی برخی از بازنشستگان و نیروهای شرکتی و مردمی وبه منظور ارج گذاری به خدمات این بازنشستگان ونیروها در زمان جنگ از جنابعالی استاندار دلسوز وفهیم تقاضامندیم نسبت به محاسبه ی سابقه ی این عزیزان وبرخورداری آنها از این تسهیلات تلاش و بصورت جد پیگیر حق مسلم این مردم باشید.
اکنون که با تلاش بی وقفه ی شما برخی از مناطق کرمانشاه در فهرست مناطق جنگی قرارگرفته است ما هرگز تلاشهای شما استاندار توانمند و لایق را فراموش نمی کنیم و صمیمانه از شما تشکر می نماییم.
و در پایان ضمن قدردانی از ستاد کل نیروهای مسلح که مأمور تعریف و تعیین مناطق جنگی است تقاضا داریم که با توجه به شرایطی که شامل تمامی شهرهای استان کرمانشاه می شود و درخواست مردمی که با تمام ادوات و اثرات آن عجین بوده اند؛ در جبران
عقب ماندگی ها و پرداخت فوق العاده مناطق جنگی برای بهره مندی همه استان کرمانشاه از این مزایا کوتاهی ننمایید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

5 + 3 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>