سه شنبه , ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
آخرین خبرها

۳۴۲ نفر در «جاده های» کرمانشاه جان باختند؛/ «پراید» قاتل شماره یک کرمانشاهیان

image_print

IMAGE635020490939203207

رییس پلیس راه استان کرمانشاه از فوت ۳۴۲ نفر در تصادفات
رانندگی برون شهری استان طی سال گذشته خبر داد.
به گزارش باختر،‌سرهنگ محمد حیدری در گفت و گو با
ایسنا، از کاهش حدود سه درصدی فوتی های تصادفات استان در سال گذشته خبر داد و افزود: سال گذشته ۳۴۲ نفر در تصادفات برون شهری استان جان باختند که این تعداد نسبت به سال ۱۳۹۶ بافوت ۳۵۲ نفر، حدود سه درصد کاهش داشته است.
وی از افزایش شمار مجروحان تصادفات در سال گذشته خبر داد و افزود: در تصادفات سال گذشته جاده های استان ۵۲۱۹ نفر مجروح شدند که این تعداد نسبت به سال گذشته با ۴۸۹۴ مجروح، بیش از شش درصد افزایش داشته است.
حیدری با بیان اینکه اینکه بیشترین تصادفات منجر به فوت مربوط به محورهای دو طرفه استان است، گفت: حدود ۵۸ درصد فوتی های تصادفات مربوط به برخورد دو وسیله نقلیه با یکدیگر است که عمدتا در محورهای دو طرفه رخ می دهد.
وی محور کرمانشاه به سمت اسلام آبادغرب، کرمانشاه به سمت کامیاران، کرمانشاه به سمت روانسر،
اسلام آبادغرب به سمت حمیل و روانسر به سمت پاوه را بحرانی ترین محورهای استان عنوان کرد و افزود: سال گذشته ۱۲۸ نفر در این پنج محور جان خود را از دست دادند.
رییس پلیس راه استان کرمانشاه افزود: سال گذشته ۱۴۱ نفر در محورهای اتصالی به مرکز استان و ۴۸ نفر در محورهای اتصالی به اسلام آبادغرب جان باختند.
حیدری بیشتری علت تصادف را عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه به علت سرعت غیرمجاز عنوان کرد و افزود: انحراف به چپ در رتبه بعدی بیشترین علت تصادفات استان در سال گذشته قرار دارد.
این مقام انتظامی با بیان اینکه بیشترین تصادفات استان در سال گذشته مربوط به خودروهای سواری است،
گفت: همچنان بیشترین تصادفات در میان خودروهای سواری مربوط به پراید و بیشترین کشته ومجروح نیز مربوط به سرنشینان این خودرو است.
وی به ایمنی پایین این خودرو اشاره کرد وافزود: علاوه بر
ایمنی پایین این خودروی سواری، متاسفانه رانندگان با سرعت بالا با این خودرو در محورها تردد می کنند که این امر بر شدت ضربه در تصادفات می افزاید و در نتیجه سرنشینان آن کشته و یا مجروح می شوند.
رییس پلیس راه استان کرمانشاه خاطرنشان کرد :
این خودرو با طراحی که دارد بیشتر مناسب تردد در سطح شهرها است.
حیدری اشاره ای هم به ماه های پرتصادف استان داشت و افزود: بیشترین تصادفات با سهم ۳۰ درصدی مربوط به فصل تابستان است و در این فصل نیز مرداد ماه، ماه پرتصادف و پرکشته استان است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

7 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>