جمعه , ۲۸ تیر ۱۳۹۸
آخرین خبرها

کرمانشاه در انتظار میزبانی رویداد «گردشگری روستایی ۲۰۲۰»

image_print

photo_2019-04-30_19-09-14

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری کرمانشاه با اشاره به پیگیریهای مستمر برای میزبانی رویداد بین المللی گردشگری روستایی ۲۰۲۰، از آماده‌سازی استان برای میزبانی این رویداد بزرگ خبر داد.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، امیر خسروانی با اشاره به برگزاری رویداد بین المللی گردشگری ۲۰۲۰ در سال ۲۰۲۰ در ایران، گفت: از هم اکنون پیگیر برگزاری این رویداد در استان هستیم.
وی به قابلیت های استان در حوزه گردشگری روستایی اشاره کرد وافزود: روستاهای کرمانشاه در مناطق مختلف استان با آب و هوا و طبیعتی متفاوت از تنوع بسیاری برخوردارند که می تواند برای هر گردشگری جاذب باشد.
خسروانی با اشاره به وجود ۱۴ روستای هدف گردشگری در استان گفت: هر یک از این روستاها بر حسب یک ویژگی به عنوان هدف گردشگری انتخاب شده اند، البته معتقدیم روستاهای بیشتری در استان دارای مزیت تبدیل شدن به روستای هدف گردشگری هستند.
وی افزود: با بررسی های صورت گرفته حداقل ۱۰۰ روستای دیگر استان با توجه به ویژگی های خاص از جمله طبیعت، اقلیم و بافت سازه ای روستا قابلیت تبدیل شدن به روستای هدف گردشگری را دارند.
خسروانی در ادامه از آماده سازی استان برای میزبانی از رویداد بین امللی گردشگری روستایی ۲۰۲۰ خبر داد وافزود: در کنار پیگیری برای برگزاری این رویداد درحال آماده سازی بسترهای لازم برای برگزاری آن در استان هستیم.
وی از پیشنهاد برگزاری ۲۰۲۰ رویداد گردشگری روستایی در استان در سال ۲۰۲۰ خبر داد وافزود: ۲۵۹۵ روستای دارای سکنه در استان داریم که از این تعداد ۱۶۶۰ روستای دارای جمعیتی بیش از ۱۰۰ نفر هستند و اگر بتوانیم از این تعداد تنها در ۵۰۰ روستا در طول سال چهار رویداد گردشگری برگزار کنیم به هدف خود می رسیم.
وی یادآور شد: این در حالی است که در برخی روستاها این ظرفیت وجود دارد که حتی هر ماه یک رویداد گردشگری برگزار شود. این رویدادها علاوه بر معرفی روستا و محصولات آن، به رونق اقتصاد و معیشت روستا هم کمک می‌کنند،
خسروانی از توسعه اقامت گاه‌های روستایی به عنوان گامی دیگر جهت آماده سازی استان برای میزبانی رویداد بین المللی گردشگری روستایی ۲۰۲۰ یاد کرد و افزود: تمام تلاش ما این است که بستر لازم برای حضور بخش خصوصی در این حوزه را فراهم کنیم و در این راستا به هر میزان که نیاز بخش خصوصی باشد و اداره کل میراث فرهنگی تایید کند تسهیلات در اختیار آنها قرار می دهیم.
وی به تاثیرات مثبت توسعه اقامت گاه های روستایی بر اقتصاد روستا نیز اشاره کرد و افزود: اقامت شبانه گردشگران در روستاها تاثیر بسیاری در افزایش درآمد روستاییان خواهد داشت و دراین راستا از هیچ حمایتی برای توسعه اقامت‌گاه ها دریغ نمی کنیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

4 + 2 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>