شنبه , ۱۶ آذر ۱۳۹۸
آخرین خبرها

عمل پیوند قلب بزودی در کرمانشاه

image_print

9877032_506

مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: شرایط انجام عمل پیوند قلب از اواخر سال جاری در استان فراهم می‌شود.
به گزارش باختر، زهرا کریمی در گفتگو با مهر، اظهار داشت: با وجود تحریم‌ها دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نسبت به خریداری دستگاه‌های پیوند قلب اقدام کرده و در حال حاضر مشغول اعزام پزشکان به دوره‌های تخصصی است و درصدد هستیم از اواخر سال جاری شرایط انجام پیوند قلب نیز در سطح استان فراهم شود.
وی گفت: از بدن یک فرد که دچار مرگ مغزی شده می‌توان هشت عضو به بدن نیازمندان پیوند زد و در حال حاضر در کرمانشاه امکان پیوند سه تا چهار عضو بدن مهیا شده است.
مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه درباره تعداد پیوند عضو در استان نیز بیان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون چهار مورد پیوند عضو در سطح استان انجام شده است.
وی بیان کرد: همچنین طی ۹ ماه سال قبل تنها شاهد انجام سه مورد پیوند عضو در سطح استان بودیم که با ورود جدی دانشگاه علوم پزشکی به این موضوع شمار اهدای عضو طی سال قبل به هفت مورد رسید.
کریمی با بیان اینکه به طور روزانه هفت بیمار در سطح کشور جان خود را از دست می‌دهند که در صورت اهدای عضو جان آنها نجات می‌یابد تصریح کرد: در صورتی که دو سوم موارد مرگ مغزی شده در سطح کشور به اهدای عضو برسند، دیگر شاهد از دست دادن جان بیمار نیازمند به پیوند عضو نخواهیم بود.
وی با تاکید بر اینکه بیمار مرگ مغزی شده بین چهار تا هفت روز برای انجام پیوند عضو فرصت دارد خاطرنشان کرد: امسال نیز به مناسبت روز اهدای عضو درصدد برگزاری جشن نفس و دعوت از خانواده‌های اهدا کنندگان در سطح استان هستیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

3 + 4 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>