دوشنبه , ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
آخرین خبرها

«هوانیروز» روی پای خود ایستاده و قدرت‌نمایی می‌کند

image_print

156385646

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، هوانیروز را یک پایگاه فناور محور دانست و گفت: این نیرو در پازل قدرت جمهوری اسلامی جایگاهی ویژه دارد زیرا روی پای خود ایستاده و با اتکا به آن قدرت‌نمایی می‌کند.
به گزارش باختر و به نقل از ایرنا، امیر سرتیپ کیومرث حیدری در بازدید از پایگاه یکم رزمی هوانیروز کرمانشاه افزود: هوانیروز در تمام حوادث دوران انقلاب اسلامی در صحنه حاضر بوده است.
او افزود: تنها ۱۰ روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی هوانیروز درگیر جنگ و مقابله با ضد انقلاب شد و از همان ابتدا ولایتمداری خود را به اثبات رساند.امیر حیدری با اشاره به دلاوری‌های نیروها و خلبانان هوانیروز در دوران دفاع مقدس گفت: پس از جنگ تحمیلی نیز هوانیروز در حوادث گوناگون وارد میدان خدمت و کمک به مردم شده است.به گفته او در جریان زلزله آبان ۹۶ سرپل ذهاب هوانیروز کرمانشاه تنها در یک روز بیش از ۵۵۰ سورتی پرواز انجام داد و حدود هزار مصدوم را به مراکز درمانی منتقل کرد.
فرمانده نیروی زمینی ارتش روزهای بازدید از هوانیروز را جز بهترین روزهای خودش برشمرد و از تلاش و مجاهدت همه فرماندهان و پرسنل هوانیروز کرمانشاه تشکر کرد: دست تک تک شما را می بوسم از آن آچار بدست و قلم بدست عزیز تا خلبانان و فرماندهان گرامی.
وی در ادامه با اهدای لوح از فرماندهان، خلبانان و پرسنل نمونه هوانیروز کرمانشاه تقدیر کرد.
امیر حیدری همچنین از آخرین دستاوردهای هوانیروز کرمانشاه در بخش‌های مختلف علمی، پژوهشی، ساخت تجهیزات و بومی سازی قطعات بازدید کرد.بخش دیگری از این مراسم رونمایی از چهار بالگرد اورهال شده (تعمیرات اساسی) بود.تعمیرات این بالگردها حدود یکسال زمان برده و توسط متخصصان جوان هوانیروز کرمانشاه انجام شده است.
در این مراسم امیر یوسف قربانی و امیر حشمت‌ا… آزادی‌فر فرماندهان هوانیروز کشور و کرمانشاه فرمانده نیروی زمینی ارتش را همراهی کردند. استان کرمانشاه در دوران دفاع مقدس یک هزار و ۱۲۶ بار مورد حملات موشکی و شیمیایی وحشیانه رژیم بعث عراق قرار گرفت.
مردم این استان ۳۰ هزار ایثارگر شامل ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۱۹ هزار جانباز و ۱۷ و ۵۰۰ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند؛ از میان شهدای این استان ۷۵۰ شهید زیر ۱۵ سال داشتند.
جنگ تحمیلی در کرمانشاه شروع و با عملیات مرصاد در این استان به پایان رسید.استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

5 + 5 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>