سه شنبه , ۱۹ آذر ۱۳۹۸
آخرین خبرها

ارسال پرونده مقصرین بیمارستان اسلام آبادغرب به دادگاه کیفری

image_print

2604824

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه از ارسال پرونده مقصرین خسارت به بیمارستان امام خمینی(ره) اسلام آباد غرب به دادگاه کیفری خبرداد.
به گزارش باختر وبه نقل از ایسنا، محمدحسین صادقی به وقوع زلزله بزرگ ۷.۳ ریشتری سال ۹۶ در استان اشاره کرد و گفت: در این زلزله علاوه بر تخریب گسترده واحدهای مسکونی در شهرستان های متاثر از زلزله، برخی از اماکن دولتی هم تخریب و یا دچار خسارت شدند.
وی بابیان اینکه فاز دوم بیمارستان امام خمینی (ره) اسلام آباد غرب نیز یکی از اماکن دولتی خسارت دیده در این زلزله بود، افزود: این بیمارستان درحالی در زلزله دچار خسارت شدید شد که تنها هفت ماه از افتتاح آن گذشته بود و از سوی دیگر درست در زمانی که مردم آسیب دیده به آن نیاز داشتند، نتوانست نقش خود را برای کمک به آنها ایفا کند.
دادستان کرمانشاه تاکید کرد: این مسئله باعث شد تا سازمان بازرسی کل کشور که زیرمجموعه دستگاه قضایی است، به منظور شناسایی مقصرین حادثه به این پرونده ورود کند.
وی بابیان اینکه یک هیات کارشناسی نیز در کنار سازمان بازرسی در بررسی این پرونده حضور داشت، یادآورشد: با اتمام تحقیقات این پرونده در خرداد امسال، مقصرین حادثه شناسایی و پرونده آنها در دستگاه قضایی استان در حال رسیدگی است.
صادقی تشریح کرد: در این پرونده برای سه نفر از مدیران عامل شرکت های دخیل در امر احداث بنا به اتهام مشارکت در تقلب در احداث بنا منتهی به ایراد خسارت به بیت المال قرار جلب دادرسی و کیفرخواست صادر و پرونده آنها به دادگاه کیفری ۲ شهرستان اسلام آباد غرب ارسال شد.
وی تاکید کرد: همچنین بر اساس نظریات کارشناسان مجموع خسارتی که در این پرونده به بیت المال وارد شده حدود ۷۰ میلیارد ریال است که متهمین ملزم به پرداخت آن هستند.
دادستان کرمانشاه متذکر شد: حسب مقررات ماده ۵۹۹ قانون مجازات اسلامی(تعزیرات) هرشخص عهده دار انجام معامله یا ساختن چیزی یا نظارت بر ساختن یا امر به ساختن بنایی برای هریک از ادارات و سازمان های دولتی باشد و به واسطه تدلیس و یا تقلب در ساختن آن نفعی برای خود و یا دیگری تحصیل کند، در کنار جبران خسارت وارده به حبس تعزیری از شش تا پنج سال محکوم خواهد شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

3 + 4 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>