سه شنبه , ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
آخرین خبرها

ساماندهی ترمینال شهید کاویانی و حذف دلالان

image_print

220ff9c9714e4159a2d68417ee3d890a

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه
گفت: طرح تجمیع بلیت‌فروشی در ترمینال شهید کاویانی با هدف مبارزه با دلالی موفق بوده است.
به گزارش باختر و به نقل از فارس، در راستای شفاف‌سازی
و ساماندهی بلیت‌فروشی‌، طرحی در پایانه اتوبوسرانی شهید کاویانی کرمانشاه با هدف ساماندهی بلیت‌فروشی مسافران خارج استان اجرایی شد که در کنار مزایای آن بیکار شدن مسافر جمع‌کن‌ها و بلیت فروش‌های تعاونی‌های این پایانه را در پی داشته است.
در پی اجرایی شدن این طرح، بلیت‌فروشی در پایانه اتوبوس‌رانی شهید کاویانی کرمانشاه به صورت متمرکز و در یک محل و با حضور ۶ باجه برای تمام تعاونی‌ها انجام خواهد شد و مسافران برای خرید بلیت هر تعاونی باید به همین محل مراجعه کرده و یا از طریق سامانه‌های اینترنتی اقدام به خرید بلیت کنند طرحی که تنها در پایانه شهید کاویانی کرمانشاه اجرایی شده و هیچ مانندی در پایانه‌های بزرگ کشور ندارد.
این طرح در کنار دستاوردهای مفید خود اسباب بیکاری مسافر جمع‌کن‌ها و بلیت‌فروش‌های هر تعاونی در پایانه را در ظاهر ایجاد کرده است، مساله‌ای که مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با آن موافق نیست و می‌گوید: دلالی مسافر یک شغل کاذب بوده و این طرح با هدف مقابله با این مساله طراحی شده است و از بزرگترین مزایای آن بالا رفتن سود هر تعاونی نسبت به
شرایط قبل بوده است.
فریبرز کرمی در ادامه گفت‌وگو با فارس، گفت: در شرایطی
که بلیت‌فروشی توسط تعاونی‌ها انجام می‌گرفت و با مسافران بسیار کمی حرکت می‌کرد، در شرایط فعلی تعداد مسافران هر اتوبوس بیشتر و مبلغ کرایه آن‌ها کاملا منطبق بر قانون اخذ می‌شود و سود آن مستقیما به جیب تعاونی‌ها می‌رود.
اگر قصد مسافرت از ترمینال شهید کاویانی کرمانشاه را دارید شاید بهترین راه خرید اینترنتی بلیت و بهره‌مندی از تخفیف آن باشد، چرا که خرید بلیت از محل فروش آن در ترمینال شهید کاویانی قدری زمان‌بر بوده و شامل شرایط تخفیف نیز نمی‌شود.
وی گفت : محل بلیت‌فروشی واقع در ترمینال با ۶ باجه به صورت مستمر و بدون وقفه در طول ۲۴ ساعت اقدام به فروش بلیت می‌کند و تا‌کنون هیچ گزارش مبنی بر تاخیر
در بلیت‌فروشی در این محل به دست ما نرسیده است.
در گذشته تعدادی از مسافران با حضور در خروجی ترمینال
و یا میادین خروجی شهر قصد استفاده از اتوبوس‌ها را با
هزینه کمتر داشتند، اما در شرایط فعلی مسافرانی که قصد
حرکت از کرمانشاه به سایر استان‌ها از طریق اتوبوس را دارند باید بدانند که هیچ مکان دیگری برای سوار شدن به اتوبوس‌ها، غیر از ترمینال وجود ندارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

5 + 4 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>