پویش «فصل گرم کتاب» برای اوقات فراغت کودکان


2852287

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه از اجرای پویش «فصل گرم کتاب» همزمان با آغاز تعطیلات تابستانی خبر داد و گفت: این پویش با هدف برنامه ریزی درست برای تابستان کودکان و نوجوانان در کرمانشاه طراحی و اجرا می‌شود.
به گزارش باختر، مهناز فتاحی در گفت‌وگو با تسنیم، از کلید خوردن پویش فصل گرم کتاب در کانون پرورش فکری استان خبر داد و اظهار داشت: فصل تابستان از مهمترین زمان‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان و کودکان و نوجوانان است که فرصتی مناسب برای ارائه برنامه های فرهنگی فراهم کرده است.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه بیان کرد: این پویش که فصل گرم کتاب نام‌گذاری شده است با هدف ترویج و اشاعه فرهنگ کتابخوانی با بازی‌های کودکانه، قصه‌گویی و نمایش اجرایی می‌شود.
فتاحی افزود: این پویش در هفت ایستگاه ثابت و سیار فرهنگی در شهرهای مختلف استان کرمانشاه از آغاز فصل تابستان و با شعار «آینده را باید ساخت» کار خود را شروع کرده است.
وی خاطرنشان کرد: این برنامه ملی با هدف توسعه و ترویج کتاب‌خوانی، غنی‌سازی اوقات فراغت، ایجاد فضایی متفاوت در حوزه مطالعه و همچنین معرفی خدمات کانون پرورش فکری به کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود.
‌فتاحی گفت: مربیان کانون استان در محل تعیین شده برای ایستگاه‌های مطالعه در فضاهای باز شهری و روستایی حضور پیدا می‌کنند و به اجرای برنامه‌های شاد، خلاق و هدفمند برای کودکان و نوجوانان با محوریت کتاب خواهند پرداخت.