دوشنبه , ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
آخرین خبرها

فریب چالش‌های تلگرامی را نخورید

image_print

636561098964543095

رییس پلیس فتا استان در خصوص چالش‌های شبکه‌های اجتماعی، گفت: کلاهبرداران روزانه ده‌ ها کانال، گروه و صفحه در شبکه‌های اجتماعی با نام‌هایی همچون چالش تلفن‌همراه، چالش عکس کودکان و … با وعده های جوایز فراوان راه اندازی می‌ کنند.
به گزارش باختر و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «علی کریمی» اظهار داشت: افرد کلاهبردار اقدام به راه اندازی کانال، گروه و صفحه با عنوان چالش موبایل و … در شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام کرده و با وعده جوایزی همچون گوشی‌های پیشرفته، کاربران را به شرکت در چالش ترغیب می‌ کنند.
وی افزود: در ادامه فرد کلاهبردار از شرکت کننده‌ها مبلغی برای شرکت در مسابقه را تقاضا می کنند و پس از شروع چالش مبالغی جهت بالابردن بازدیدکننده های چالش های ارسالی دریافت کرده و در انتها یک اکانت جعلی که توسط خودشان ایجاد شده را برنده اعلام و یا بصورت کامل کانال را حذف و یک کانال جدید ایجاد می کنند.
رییس پلیس فتا استان کرمانشاه هشدار داد: کاربران به اینگونه چالش‌ها در شبکه‌های اجتماعی توجه نکنند زیرا بیشتر این مسابقات و چالش ها کلاهبرداری بوده و هیچ کالایی ارسال نمی شود.
سرهنگ کریمی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر چون مبالغ شرکت در چالش کم است قربانیان اقدام به شکایت نمی‌کنند که این خود باعث کلاهبرداری های بیشتر می شود.
وی در پایان گفت: از هموطنان و هم استان ها می خواهیم در صورت مواجه و یا مشاهده موارد مشکوک، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir و یا شماره تلفن ۲۱۸۲۱۹۲۱ در میان بگذارند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

2 + 4 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>