فریب چالش‌های تلگرامی را نخورید


636561098964543095

رییس پلیس فتا استان در خصوص چالش‌های شبکه‌های اجتماعی، گفت: کلاهبرداران روزانه ده‌ ها کانال، گروه و صفحه در شبکه‌های اجتماعی با نام‌هایی همچون چالش تلفن‌همراه، چالش عکس کودکان و … با وعده های جوایز فراوان راه اندازی می‌ کنند.
به گزارش باختر و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «علی کریمی» اظهار داشت: افرد کلاهبردار اقدام به راه اندازی کانال، گروه و صفحه با عنوان چالش موبایل و … در شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام کرده و با وعده جوایزی همچون گوشی‌های پیشرفته، کاربران را به شرکت در چالش ترغیب می‌ کنند.
وی افزود: در ادامه فرد کلاهبردار از شرکت کننده‌ها مبلغی برای شرکت در مسابقه را تقاضا می کنند و پس از شروع چالش مبالغی جهت بالابردن بازدیدکننده های چالش های ارسالی دریافت کرده و در انتها یک اکانت جعلی که توسط خودشان ایجاد شده را برنده اعلام و یا بصورت کامل کانال را حذف و یک کانال جدید ایجاد می کنند.
رییس پلیس فتا استان کرمانشاه هشدار داد: کاربران به اینگونه چالش‌ها در شبکه‌های اجتماعی توجه نکنند زیرا بیشتر این مسابقات و چالش ها کلاهبرداری بوده و هیچ کالایی ارسال نمی شود.
سرهنگ کریمی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر چون مبالغ شرکت در چالش کم است قربانیان اقدام به شکایت نمی‌کنند که این خود باعث کلاهبرداری های بیشتر می شود.
وی در پایان گفت: از هموطنان و هم استان ها می خواهیم در صورت مواجه و یا مشاهده موارد مشکوک، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir و یا شماره تلفن 21821921 در میان بگذارند.