دوشنبه , ۱۸ آذر ۱۳۹۸
آخرین خبرها

آغاز کار متولی جدید فرهنگ استان با بوسه بر دستان «محبت»

image_print

IMG_7997

مراسم تودیع و معارفه مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با حضور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسؤولان در کرمانشاه برگزار شد.
به گزارش باختر وبه نقل از فارس، مراسم تودیع حجت‌الاسلام رحیم جعفری و معارفه بهرام فاضلی‌زاد به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با حضور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار وحدت میدان آیت‌ا… جلیلی برگزار شد.
مدیرکل سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در این مراسم، با بیان اینکه کرمانشاه خلاصه‌ای ایران از نظر تاریخی، فرهنگی، تمدنی و اقلیمی است، اظهار داشت:
در ۲.۵ سال حضورم در سمت مدیرکلی ارشاد تلاش کردم بخش هویت‌سازی با محوریت شهرستان‌ها را شروع کنیم همچون«خانه تنبور» در دالاهو، «خانه هوره» در اسلام‌آبادغرب، «خانه مور» در هرسین و «خانه سیاه‌چمانه» در اورامانات را بدین منظور ایجاد کردیم.
وی با اشاره به برگزاری بیش از ۳ هزار برنامه فرهنگی در زمان تصدی‌اش، گفت: در سال ۹۸ بحث مشاهیر و مفاخر کرمانشاه مانند یارمحمدخان کرمانشاهی، میرزا احمد الهامی، خانواده جلیلی، میرزارضای کلهر و… را در دست کار قرار دادیم.
جعفری یکی از اولویت‌های خود را رشد پرسنل اداره ارشاد واستفاده آنان در سمت‌های مدیریتی عنوان کرد و بیان کرد: سعی کردیم بیشتر از نیروها و کارکنان خود اداره ارشاد در مدیریت این اداره استفاده بکنیم.
مدیرکل سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: برای زیرساخت ۲ معنا در نظر دارم یکی در بحث ساختمان‌ها، پروژه‌ها و مراکز فرهنگی ساخته شده و در حال ساخت استان که به بیش از ۷۰ هزار مترمربع می‌رسد و سرانه فضای فرهنگی استان کرمانشاه را به بیش از یک‌متر می‌رساند در حالیکه سرانه کشور نیم متر است و معنای دیگر زیرساخت از نظر بنده ارتباط، انس، الفت، صمیمیت، همدلی و هم‌افزایی در بین اصحاب فرهنگ و هنر است که این رمز و راز موفقیت فرهنگ است.
جعفری در پایان برای مدیرکل جدید آرزوی موفقیت کرد.
مدیرکل جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه نیزدر ادامه این مراسم، اظهار داشت: سعی می‌کنم به تولید معتقد و باورمند باشم، تأکید بنده بر تولیدات در حوزه نیروی انسانی و حوزه‌ی فرهنگی، هنری و اجتماعی است.
بهرام فاضلی‌زاد با بیان اینکه عرصه فرهنگ عرصه سختی است، گفت: فرهنگ مبنا و زیربناست و ظرافت‌های بسیار ویژه‌ای دارد.وی تصریح کرد: در کارم به خرد جمعیباور دارم و از اصحاب فرهنگ و هنر کمک می‌گیرم.
گفتنی است در این مراسم، مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، با بوسه بر دستان محمد جواد محبت، شاعر نام آشنای دیارمان، از ایشان تقدیر به عمل آورد.
بهرام فاضلی‌زاد از مدیران فرهنگی استان است که سابقه معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه و ریاست مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر کرمانشاه را در کارنامه دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

2 + 7 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>