شنبه , ۱۶ آذر ۱۳۹۸
آخرین خبرها

مسوولین بانکی استان پاسخگو باشند؛ پول هایمان کجاست؟

image_print

پول-بانکی

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: نباید سپرده‌های مردم کرمانشاه در سایر استان‌ها سرمایه‌گذاری شود و باید این سپرده‌ها صرف رونق تولید واحدهای تولیدی داخل استان شود.
به گزارش باختر و به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام سید جواد حسینی‌کیا، اظهار داشت: امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال رونق تولید نامگذاری شده است و این مهم با جذب سرمایه‌گذاری جدید محقق می‌شود.
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بار مالیاتی و نظام بیمه‌ای در حالی کمر تولیدکننده کرمانشاهی را خم کرده است که نظام مالیاتی و بیمه باید خود را شریک واحدهای تولیدی تلقی‌ کند گفت: در شرایط کنونی تامین منابع مالی و نقدینگی مورد نیاز واحدهای تولیدی به یکی از دغدغه‌های تولیدکنندگان تبدیل شده است.
وی افزود: نوسانات نرخ ارز، شرایط تورمی و ضرورت خریدهای نقدی مشکل کمبود سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی استان کرمانشاه را تشدید کرده است.
نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی تنوع‌بخشی به روش‌های تأمین منابع مالی موردنیاز بنگاه‌های اقتصادی و اجرای قانون استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی و تخصیص ۴۰ درصد از تسهیلات بانکی به بخش صنعت را از راهکارهای رونق تولید استان دانست.
وی اظهار کرد: فقدان نگرش صادرات محور آفت رونق تولید است که آسیب‌های جبران ناپذیری برای اقتصاد کشور به همراه دارد و زمان‌بر بودن فرآیند ترخیص کالاها، مواد اولیه و قطعات موردنیاز کارخانه‌ها از گمرک از جمله موضوعاتی است که می‌تواند میزان تولید را کاهش دهد.
وی عنوان کرد: برای تحقق شعار سال، مجلس باید قوانین مورد نیاز را تصویب کند و مجلس اگر نقصی در قانونگذاری وجود دارد آن را رفع و جلوی قوانین دست‌و‌پاگیر در بخش تولید را بگیرد تا در این حوزه رونق ایجاد شود.
حسینی‌کیا با اشاره به اینکه دولت برای رونق تولید باید منابع بانک‌ها را به‌سمت تولید و اشتغال جهت‌دهی کند بیان کرد: با رونق در بخش تولید می‌توان تحریم‌ها را بر کشور بی‌اثر کرد.
وی با اشاره به اینکه برای رونق تولید استان باید بانک‌ها به طور جدی برای این رونق واحدهای تولیدی پای کار بیایند و تسهیلات ارزان قیمت در اختیار کارآفرینان واحد‌های تولیدی قرار دهند گفت: استان کرمانشاه جنگ‌زده، سیل‌زده و زلزله‌زده است و نیازمند توجه ویژه از سوی دولتمردان است.
عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه افزود: اکنون یکی از مشکلات جدی استان این است که بخش عمده‌ای از سپرده‌های بانکی استان به خارج از استان هدایت می‌شود و در حالی که اگر این سپرده‌های بانکی بین واحد‌های تولیدی استان توزیع شود شرایط استان بهتر خواهد
شد.
وی با اشاره به اینکه با توجه به اینکه استان کرمانشاه دارای مرز مشترک با کشور عراق است و باید ظرفیت صادرات خود را افزایش دهد اظهار کرد:باید نظارت جدی بر تولیدات داخلی انجام شود که ضمن رقابت با سایر تولیدکنندگان برای مردم قدرت خرید وجود داشته باشد و در صورتی که این مسائل رعایت شود روز به روز شاهد رونق تولید در داخل استان خواهیم بود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

4 + 5 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>