پنجشنبه , ۸ اسفند ۱۳۹۸
آخرین خبرها

فرانسوی‌ها خریداران اصلی «انجیر» ریجاب هستند

image_print

71987

به گفته فرماندار دالاهو فرانسوی ها خریداران اصلی انجیر ریجاب این شهرستان هستند.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، کرم محمدی در نشست هماهنگی جشنواره میوه های بهشتی که روز۲۶ مرداد برگزا رشد، به ظرفیت های بالای شهرستان دالاهو در حوزه گردشگری اشاره کرد و گفت: با توجه ظرفیت های این شهرستان شرایط تبدیل شدن به قطب گردشگری استان را داریم.
وی به برگزاری جشنواره میوه های بهشتی در این شهرستان در اواخر مرداد اشاره کرد و افزود: انتظار داریم با تدوام این جشنواره در سالهای آینده، به جشنواره ای بین المللی تبدیل شود.
فرماندار دالاهو بابیان اینکه سال گذشته ۲۲۱ میلیارد تومان محصولات باغی این شهرستان به فروش رسید، عنوان کرد: انجیر یکی از مهمترین محصولات تولیدی باغات این شهرستان است که فرانسوی ها خریداران اصلی آن هستند.
امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه برگزاری جشنواره میوه های بهشتی در شهرستان دالاهو را در راستای برندسازی گردشگری در منطقه ی تفریحی ـ توریستی ریجاب دانست و گفت: این شهرستان به لحاظ میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از جایگاه کم نظیری در استان  کرمانشاه برخوردار است.
وی بابیان اینکه پرونده ثبت ملی دالاهو دو هفته پیش در شورای کمیته ثبت ملی سازمان میراث فرهنگی مطرح و بصورت مشروط نیز پذیرفته شد، عنوان کرد: یک سال فرصت داریم تا اقداماتی همچون ساخت المان‌ها، برپایی جشنواره‌ها و … انجام شود تا این اتفاق نهایی شود.
مدیر کل میراث فرهنگی استان تصریح کرد: همچنین استانداردسازی چاقوی کرند به عنوان یکی از برندهای صنایع دستی استان در دست اقدام است.
وی از آمادگی برای احداث یک بازارچه دائمی صنایع دستی در این شهرستان خبر داد و گفت: اگر مسئولان شهرستان دالاهو زمینی در اختیار ما قرار دهند، بازارچه دائمی برای صنعتگران شهرستان احداث می شود.
قادری یادآورشد: دالاهو به‌لحاظ جاذبه های گردشگری از ظرفیت بی نظیری برخوردار است که باید به جایگاه اصلی خود باز گردد.
وی در ادامه با بیان اینکه می‌خواهیم رویداد میوه های بهشتی ریجاب را به عنوان بخشی از تقویم سالانه هرسال برگزار کنیم، گفت: باید رویدادهای ملی و محلی برگزار کنیم که برای رویداد جهانی ۲۰۲۰ آماده شویم و جشنواره میوه های بهشتی ریجاب نیز در همین راستا است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

6 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>