یکشنبه , ۲۹ دی ۱۳۹۸
آخرین خبرها

اقامه نماز ظهر عاشورا در گلزار شهدا

image_print

3

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه از اقامه نماز ظهر عاشورا در گلزار شهدای شهر کرمانشاه خبر داد.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، حجت الاسلام اسماعیل قبادی اظهار کرد: نماز ظهر عاشورا به امامت آیت ا… مصطفی علماء نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در گلزاری شهدای شهر کرمانشاه اقامه خواهد شد.
قبادی با اشاره به پیش بینی حضور بین دو تا سه هزار نفری عزاداران حسینی در قالب هیات‌ها و دسته جات عزاداری در نماز ظهر عاشورا، از عزاداران حسینی برای اقامه این نماز باشکوه دعوت کرد.مدیرکل تبلیغات اسلامی کرمانشاه در ادامه با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی هیئت های عزاداری برای اقامه نماز ظهر عاشورا خاطرنشان کرد: پرداختن به این مهم با توجه به تاکیدات امام حسین(ع) مبنی بر پرداختن به نماز اول وقت اهمیت زیادی دارد.وی ادامه داد: اقامه نماز ظهر عاشورا در بحبوحه جنگ توسط امام حسین(ع) و یارانش نشان از اهمیت و جایگاه این فریضه الهی است که باید در وقت خود و به جماعت اقامه شود.
قبادی تاکید کرد: نماز، فریضه واجب است، اما عزاداری‌ها دارای فضیلت و اجر و پاداشی در حد مستحبات هستند، پس هیات‌های عزاداری باید اقامه نماز را بر عزاداری ها مقدم بدانند و این فریضه را در ظهر روز عاشورا بصورت جماعت به جا آورند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

9 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>