خسروی- منذریه راه توسعه کرمانشاه


156605812 (1)

به گزارش باختر، پس از 6 سال بسته بودن مرز خسروی بر روی عبور کاروانیان عتبات عالیات به ویژه مشتاقان زیارت حرمین شریفین در ایام اربعین حسینی، مرز رسمی خسروی بار دیگر به روی عاشقان این سرزمین باز شد تا به عنوان مسیر اصلی توسعه استان قلمداد شود .در واقع مرز خسروی – منذریه که با حضور وزرای کشور ایران و عراق رسما بازگشایی شد می تواند  به اصلی ترین معبر توسعه استان تبدیل شود .
وزیر کشور از روز بازگشایی مرز «خسروی» به عنوان روز تاریخی در راستای برگزاری هرچه باشکوهتر مراسم اربعین یاد کرد.
به گزارش ایسنا ،  عبدالرضا رحمانی فضلی  در آیین بازگشایی مرز خسروی که با حضور وزیر کشور عراق و جمعی از مسئولین دو کشور ایران و عراق برگزار شد با اشاره به بازگشایی این مرز به همت مسئولان دو کشور و بویژه وزارت کشور عراق و وزارت خارجه این کشور، گفت: امیدواریم بازگشایی این مرز بتواند شرایط مطلوبی برای تردد زوار رقم بزند.
وی به تلاش استانداران کرمانشاه و دیاله عراق در بازگشایی این مرز هم اشاره کرد و افزود: بازگشایی مرز خسروی میتواند موجب تحکیم روابط دو کشور شود.
رحمانی فضلی از روز بازگشایی مرز خسروی به عنوان روز تاریخی در برگزاری هرچه باشکوهتر مراسم اربعین یاد کرد.
وی با اشاره به آمادگی چندساله جمهوری اسلامی برای بازگشایی این مرز، گفت: امسال با توجه به بحث حذف روادید پیش بینی میشود تردد زوار نسبت به سالهای گذشته افزایش چشمگیری داشته باشد.
وزیر کشور تاکید کرد: در همین راستا رئیس جمهور به همه دستگاه های اجرایی مرتبط، نهادهای انقلابی و نظامی و امنیتی دستور دادند که امسال تلاش بیشتری برای خدمات رسانی به زوار داشته باشند.
رحمانی فضلی در پایان ابراز امیدواری کرد: امسال زوار اربعین با توجه به بازگشایی مرز خسروی در شرایط بهتری به زیارت عتبات عالیات در کشور عراق مشرف شوند.