یکشنبه , ۲۹ دی ۱۳۹۸
آخرین خبرها

گلایه از کاهش فروش دکه‌های مطبوعاتی کرمانشاه

image_print

1680b828-422e-40d8-aa4d-3b3408f23e9f
رئیس اتحادیه کیوسک‌های مطبوعاتی کرمانشاه گفت: دیگر روزنامه و حتی آب معدنی هم در کیوسک‌های کرمانشاه فروش چندانی ندارد.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، مهدی فرسادفر با اشاره به وضعیت نامناسب درآمدی کیوسک‌های مطبوعاتی کرمانشاه، افزود: از زمان گرانی کاغذ و مشکلاتی که برای روزنامه‌ها پیش آمد، بازار فروش کیوسک‌های مطبوعاتی نیز تحت تاثیر قرار گرفت.
وی ادامه داد: در برخی از روزنامه‌ها در حالی که صفحات کم شده، تا چهار برابر هم افزایش قیمت داشتیم  و روزنامه ۵۰۰ تومانی تا دو هزار تومان گران شده است.
به گفته فرسادفر، مجله‌های جدول که طرفداران زیادی دارد نیز تا شش هزار تومان گران شده و جدول‌های قدیمی با قیمت ۲۵۰۰ تومان برای دکه‌داران می‌آید.
رئیس اتحادیه کیوسک‌های مطبوعاتی کرمانشاه با بیان اینکه دیگر برگشت روزنامه از سوی کیوسک‌ها پذیرفته نمی‌شود، خاطرنشان کرد: در گذشته باقی مانده روزنامه‌ای که بین دکه‌ها توزیع می‌شد و فروش نمی‌رفت دوباره به سرپرستی‌ها برمی‌گشت، اما اخیرا این موضوع متوقف شده و روزنامه‌هایی که فروش نرود روی دست دکه‌دارن می‌ماند.
فرسادفر خاطرنشان کرد: مجبوریم در این شرایط روزنامه‌ها را کیلوفروش کنیم. اگر ۱۰۰ روزنامه دو هزار تومانی روی دست ما مانده باشد نهایتا سه کیلو می‌شود که حتی اگر آن را کیلویی ۱۵ هزار تومان هم بفروشیم باز ۱۵۰ هزار تومان ضرر می‌کنیم.
وی با بیان اینکه با این شرایط کیوسک‌ها نمی‌توانند فقط با روزنامه فروشی درآمد کسب کنند، افزود: دکه‌های مطبوعاتی مجوز عرضه آبمیوه در بسته، نوشت افزار و سیگار را هم دارند و گاهی کنار این اقلام آب هم می‌فروشند.
رئیس اتحادیه کیوسک‌های مطبوعاتی کرمانشاه ادامه داد: کاهش فروش به این اقلام هم رسیده و در شرایطی که در سال‌های گذشته آب معدنی زیادی می‌فروخت؛ این میزان اکنون به  ۱۵ تا ۲۰ بطری آب رسیده است.
فرسادفر از افزایش هزینه‌ها در کنار کاهش فروش دکه‌ها هم یاد کرد و گفت: متاسفانه کرایه کیوسک‌ها نیز افزایش ۴۰ تا ۵۰ درصدی داشته که برای ما بسیار سنگین است.
وی گفت: مجموع این عوامل شرایط کاری حدود ۵۰۰ دکه کرمانشاه که ۶۰ مورد آنها صرفا مطبوعاتی هستند را بسیار دشوار کرده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

7 + 3 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>