پنجشنبه , ۲۵ مهر ۱۳۹۸
آخرین خبرها

هشدار پلیس فتا درخصوص خرید گوشی تلفن همراه با گذرنامه زائران

image_print

01-sum

رئیس پلیس فتا استان نسبت به خرید گوشی تلفن همراه با شماره گذرنامه زائران اربعین هشدار داد.
به گزارش باختر و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «علی کریمی» اظهار داشت: با توجه به این‌که هر فردی که از کشور خارج می‌شود می‌تواند یک عدد گوشی تلفن همراه با شماره گذرنامه خود فعال یا به اصلاح رجیستری نماید، عده‌ای با اطلاع از این قضیه اقدام به فریب و سوءاستفاده از دیگران می‌ کنند.
وی ادامه داد: افراد کلاهبردار به هر بهانه‌ای مانند همکاری با کاروان و نیاز به ثبت مدارک و … اقدام به دریافت مدارک هویتی افرادی که قصد خروج از کشور دارند کرده و سپس اقدام به ثبت تلفن همراه رجیستر نشده به نام آن‌ها می کنند.
سرهنگ کریمی افزود: باید توجه داشت در بعضی از مواقع پس از ثبت اطلاعات یک پیامک فعال سازی برای فرد ارسال می‌گردد اما افراد کلاهبردار با وی تماس گرفته و می‌خواهند فرد کد را برای آن ها بخواند که پس از دریافت کد گوشی را به نام وی ثبت می‌کنند.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: باید در نظر داشت در بیشتر مواقع هر فرد با مدارک خود فقط یک بار می‌تواند گوشی فعال کند، از این رو با این اتفاق دیگر امکان خرید تلفن همراه و آوردن آن را نخواهد داشت.
وی در پایان به شهروندان توصیه کرد: به هیچ وجه مدارک هویتی خود از قبیل کپی گذرنامه خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

6 + 2 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>