پنجشنبه , ۸ اسفند ۱۳۹۸
آخرین خبرها

آرزوی کسانی که نمی‌خواهند مدال المپیک بگیرم به گور می‌رود

image_print

کیانوش+رستمی

قهرمان وزنه برداری المپیک ریو گفت: تمام هدفم این است در مسابقات گزینشی المپیک قطر به رکورد مجموع خوبی برسم و کسانی که نمی خواهند من سومین مدال المپیک را بگیرم این آرزو را با خود به گور خواهند برد.
به گزارش باختر، کیانوش رستمی در گفتگو با ایسنا درباه ی حضور در مسابقات گزینشی قطر کاپ بیان کرد: ۱۰۰درصد در قطر کاپ وزنه می‌زنم و تمام تلاشم را می‌کنم بهترین رکورد مجموع را به ثبت برسانم چون به آن احتیاج دارم. اتفاقاتی افتاد و مسیر را برای من سخت کردند و از ورزشکاران دیگر عقب مانده ام که همه این مردم باید این مسئله را بدانند. من در قطر کاپ حتما باید رکورد مجموع بالاتر از ۴۰۰ کیلوگرم را به ثبت برسانم و زیر این رکورد اصلا به دردم نمی خورد.
اوادامه داد: کاری با من کرده اند که باید قبل از المپیک انگار سه مدال المپیک بگیرم تا بتوانم به المپیک ۲۰۲۰ راه پیدا کنم. نامردی بزرگی در حقم شد  و حق من این نبود که اسم من را برای مسابقات سوئیس رد نکنند. تنها راه رسیدن من به المپیک این است که رکورد مجموع خیلی خوبی به ثبت برسانم.
من را از جو مسابقه ترسانده اند!
رستمی در پاسخ به این پرسش که با توجه برنامه ای که برای قطر کاپ دارد، توانسته به خوبی خود را برای این رقابت ها آماده کند، تصریح کرد: مسابقات قطر کاپ ۱۰ روز دیگر برگزار می شود و باید در این مدت خوب تمرین کنم تا شرایطم بهتر شود. مجبورم هنوز به خودم فشار بیاورم و حتی برای  مسابقات لیگ هم تمرینات سنگینم را قطع نکردم.
البته در لیگ هم به صورت تمرینی وزنه زدم و دنبال این نبودم رکورد بزنم بلکه می خواستم قبل از قطر کاپ
در جو مسابقه قرار بگیرم، چون خیلی من را از جو مسابقه ترسانده اند و از لحاظ روحی و روانی تحت فشار هستم. بعضی ها واقعاً من را نابود کرده اند.
به توکیو نروم باز هم خداحافظی نمی کنم
وزنه بردار دسته ۹۶ کیلوگرم ایران  در پاسخ به این پرسش که با این شرایط اگر به المپیک توکیو نرود به فکر خداحافظی نخواهد بود، تاکید کرد: اصلا به فکر خداحافظی نیستم و من سومین مدال المپیک را می خواهم و باید این اتفاق بیفتد حالا این المپیک نشد المپیک بعدی آن را می گیرم.
رستمی در مورد اینکه فکر نمی کند شاید شرایط سنی اش
اجازه این را ندهد که به المپیک ۲۰۲۴ برسد، تصریح کرد: به نظرم سن یک عدد است. هر کسی شرایط خود را بهتر می‌داند و در این میان نباید همدیگر را تخریب کنیم و اگر این اتفاق بیفتد اصلا مسئله خوبی نیست.
خودم را مقصر نمی‌دانم
رستمی در پاسخ به این پرسش که در این اتفاق که رفتنش به المپیک به اما و اگر کشیده است و در مسابقات مهم  اخیر هم نتوانست نتیجه بگیرد، چقدر خودش را مقصر می‌داند، تصریح کرد: اصلا خودم را مقصر نمی دانم.
من در مسابقات جهانی ۱۹۰ در یک ضرب و ۲۳۰ دوضرب زده بودم و شرایطم خیلی فوق العاده بود  اما برنامه ریزی هایی صورت گرفته بود و  می خواستند این اتفاق نیفتد.
قهرمان کرمانشاهی المپیک ریو در مورد اینکه خیلی از کارشناس ها  معتقدند نباید حرکاتش را سنگین شروع می کرد، گفت: مگر آن کارشناس ها یا حتی کسی از طرف فدراسیون تمرین کردن من در کرمانشاه را دیده بود؟ من نسبت به رقیبان قوی تر بودم.
گفتنی است بهداد سلیمی که در چند ماه اخیر یک دوره مربیگری را زیر نظر کمیته بین‌المللی المپیک در مجارستان سپری کرد، چند روزی است که مدرک خود را دریافت کرده و طی چند روز اخیر کار خود را رسما در لیگ برتر ایران آغاز کرده است.
جالب اینکه کیانوش رستمی، وزنه بردار هم‌دوره بهداد در تیم ملی در هفته دوم لیگ برتر در ترکیب تیم بازار بزرگ ایران روی تخته رفت، در حالی که سلیمی به عنوان سرمربی کنار تخته حضور داشت.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

5 + 2 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>