شنبه , ۲۸ دی ۱۳۹۸
آخرین خبرها

آموزش و پرورش از مهمترین نهادهای متولی پیشگیری از جرم است

image_print

محمدحسین-صادقی-دادستان-کرمانشاه

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: زمانی در پیشگیری از جرم به اهدافمان دست پیدا خواهیم کرد که بتوانیم در تمامی نهادهای جامعه‌پذیرکننده متمرکز شویم.

 محمدحسین صادقی در نشست  انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک دادسرای عمومی و انقلاب و آموزش و پرورش کرمانشاه، یکی از وظایف قوه قضاییه را مطابق بند ۵ اصل ۱۵۶ قانونی اساسی پیشگیری از وقوع جرم دانست و گفت: پیشگیری از وقوع جرم زمانی محقق خواهد شد که تمامی نهادهای رسمی و مردم نهاد بتوانند در این امر دخیل باشند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش از جمله مهمترین نهادهای متولی پیشگیری از جرم است، عنوان کرد: معتقدیم اگر جامعه پذیری افراد به درستی توسط دستگاه‌های وظیفه‌مند انجام گیرد، به احتمال زیاد از ورود به دنیای بزهکاری جلوگیری خواهد شد.

دادستان کرمانشاه افزود: در این راستا و با توجه نقش مهم آموزش و پرورش در جامعه‌پذیری افراد بر آن شدیم تا با همکاری این نهاد اقداماتی همچون آموزش حقوقی دانش آموزان، پیامدخوانی پرونده‌های مهم و شناسایی کودکان در معرض خطر را به منصه ظهور برسانیم.

وی تصریح کرد: البته کاروان پیشگیری از جرم زمانی به سر منزل مقصود می‌رسد که براساس پیشگیری رشدمدار بتوانیم در تمامی نهادهای جامعه‌پذیرکننده متمرکز شویم، چرا که خانواده، مدرسه، گروه همسالان و رسانه به مثابه یک سیستم هستند و اختلال در هریک از یک نهادها ممکن است به کارکردهای نهاد دیگر خلل وارد کرده و فرد را به دنیای بزهکاری نزدیک کند.

مجید یزدان پناه مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز به اهمیت آسیب‌های اجتماعی در مدرسه و ضرورت مقابله با آن پرداخت و اقدامات دادسرا را قابل تقدیر دانست.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

6 + 4 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>