یکشنبه , ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
آخرین خبرها

۱۰۳ کودک بی سرپرست در انتظار خانواده

image_print

57554500

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۳۷ نوزاد و کودک بدسرپرست و بی سرپرست تحت پوشش بهزیستی، صاحب خانواده شدند.
به گزارش باختر، فاطمه رضوان مدنی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به نگهداری ۲۴ نوزاد شیرخوار و ۷۹ کودک و نوجوان بدسرپرست و بی سرپرست در مراکز بهزیستی گفت: مراکز مختلفی برای نگهداری نوزادان و کودکان بدسرپرست و بی سرپرست وجود دارد و نوزادان دو روزه تا ۲.۵ ساله در شیرخوارگاه و کودکان با سن بیش از ۲.۵ سال در مراکز شبه خانواده بهزیستی نگهداری می شوند.
وی حداکثر سن نگهداری کودکان و نوجوانان بدسرپرست و بی سرپرست در مراکز بهزیستی را ۱۸ سال عنوان کرد.
رضوان مدنی با ترغیب و توصیه خیرین و مردم به نگهداری از این نوزادان و کودکان و پذیرفتن آنها در خانواده های خود گفت: از ابتدای امسال ۳۷ نوزاد و کودک تحت پوشش بهزیستی، صاحب خانواده شدند.
وی با بیان اینکه عمده خانواده ها خواستار فرزندخواندگی نوزادان زیر دو سال هستند، گفت: متاسفانه کمتر خانواده ای تمایل به فرزندخواندگی کودکان در سنین بالاتر دارد و این امر موجب شده این کودکان شانس کمتری برای صاحب خانواده شدن داشته باشند.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در ادامه در خصوص شرایط لازم فرزندخواندگی، شرایط مالی و حقوقی را از مهمترین آنها عنوان کرد وافزود: یک خانواده برای اینکه بتواند کودک یا نوزادی را به فرزندی قبول کند باید شرایط مالی لازم را برای تامین نیازهای کودک داشته و از طرفی تضمین مالی هم بدهد، چار این امکان وجود دارد با فوت یکی از والدین کودک مجددا بدون هیچ پشتوانه‌ای رها شود.
وی افزود: همچنین خانواده ها باید به لحاظ حقوقی دارای سوء پیشینه نبوده و با توجه به بررسی های روانشناسی، از نظر روانی نیز سالم باشند تا بتوانند محیطی امن و آرام را برای کودک رقم بزنند.
رضوان مدنی یادآور شد: همچنین والدین باید جوان یا میانسال باشند تا توانایی رسیدگی و مراقبت از کودک یا نوزاد را داشته باشند.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در ادامه از خیرین خواست تا پای کار آمده و هریک مسئولیت و سرپرستی کودکی را برعهده بگیرند.
وی همچنین در تشریح نیازهای مراکز نگهداری این کودکان و نوزادان گفت: نیاز اصلی در این مراکز پوشک، شیرخشک، لباس و اسباب بازی است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

4 + 5 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>