کرمانشاه به یاری سیل زدگان سیستانی شتافت


dn6jYHLsKrPa

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از اعزام محموله ۲۰ تنی موادغذایی کمک به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان خبر داد.
به گزارش باختر،«فرزین معتمدی» در گفت وگو با ایرنا، اظهارداشت: این محموله شامل مواد غذایی ضروری همچون روغن، برنج و حبوبات به وسیله یک دستگاه تریلی در حال ارسال به استان سیستان و بلوچستان است.
وی افزود: این محموله شامل بسته‌های غذایی ۷۲ ساعته و یک ماهه است و می‌تواند نیاز هزار خانوار را تامین کند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با بیان اینکه آماده جمع آوری کمک های مردمی هستیم، گفت: در صورت نیاز و اعلام جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان اقدام به جمع آوری کمک های مردمی خواهیم کرد و این موضوع را به اطلاع مردم می رسانیم.
معتمدی با بیان اینکه تاکنون درخواستی به منظور اعزام نیرو از کرمانشاه نشده است، گفت: آمادگی لازم به منظور اعزام نیروهای امدادی به منطقه وجود دارد.
ورود سامانه بارشی و بارندگی‌های سیل آسا از روز جمعه سبب طغیان رودخانه‌های محلی، جاری شدن سیلاب و قطع تعداد زیادی از راه‌های ارتباطی در استان سیستان و بلوچستان شده است.
سیلاب در جنوب این استان ارتباط بیش‌ از ۵۰۰ روستا را قطع کرد که بخشی از این راه ها بازگشایی شده اند و کماکان ۳۵۰ تا ۴۰۰ روستا همچنان در محاصره سیل هستند.
براساس اعلام استاندار سیستان و بلوچستان در منطقه کنارک و زرآباد خسارت‌های زیادی وارد شده و ارتباط زمینی قطع است؛ در برخی قسمت‌ها پل‌ها خراب و ارتباطات جاده‌ای نیز قطع شده و تاکنون کمک‌رسانی با قایق‌ انجام می‌شده است، اما شرایط بگونه‌ای است که در برخی مناطق به علت شدت آب قایق‌ها نیز نمی‌توانند عبور کند.
«احمدعلی موهبتی» نيز، عنوان کرد: سر ریز آب در سد پیشین در بعضی از ساعات به سه هزار و ۵۰۰ میلیون متر مکعب در ثانیه و در سد زیردان به ۲ هزار متر مکعب در ثانیه رسیده و هم‌اینک همه‌ی آب در منطقه دشتیاری، پلان و باهوکلات آمده و روستاها در محاصره هستند و جاهایی که در محاصره سیل نیستند نیز راه‌های ارتباطی قطع است.
وی تصریح کرد: منطقه کنارک و زرآباد زیرآب هستند و راه‌های دسترسی تا حدودی قطع شده و حتما باید بالگرد به اندازه کافی به این منطقه اعزام شود تا حداقل آذوقه را برای مردم ارسال کنیم.