پنجشنبه , ۸ اسفند ۱۳۹۸
آخرین خبرها

برخورد شهرداری کرمانشاه با پدیده موزائیک‌ فروشی به دستفروش‌ها

image_print

n00005646-b

 معاون اداره‌کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری کرمانشاه گفت: برخی از مغازه‌داران معبر جلوی مغازه خود را ملک شخصی می‌داند و آن را به دستفروشان اجاره می‌دهند و ماهانه هزینه‌ای دریافت می‌کنند.
به گزارش باختر، حسین زارعی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به معضل سد معبر، اظهار داشت: گشت‌های نیروهای اداره‌کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری کرمانشاه به صورت مستمر و روزانه پاکسازی سد معابر را انجام می‌دهند.معاون اداره‌کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری کرمانشاه گفت: مالکان تا جایی که سند دارند می‌توانند اشغال کنند،
اما متاسفانه برخی از مالکان پیاده‌رو جلوی مغازه ملک شخصی خود می‌دانند و کاملا با اجناس آن را اشغال می‌کنند و عبور و مرور مردم را با مشکل مواجه می‌کنند.
زارعی از این مالکان خواست، حداقل یک‌سوم پیادرو را اشغال کرده و دوسوم را برای عبور و مرور آزاد بگذارند.
وی نیروهای اجرائیات را یکی از زحمتکش‌ترین و مظلوم‌ترین نیروهای شهرداری توصیف کرد و گفت: ماموران رفع سد معبر شامل شغل دولتی نمی‌شوند، لذا ضوابط خاصی شامل حال آن‌ها نمی‌شود، گاها در هنگام برخورد با رفع سد معبر درگیری‌های فیزیکی اتفاق می‌افتد که منجر به مصدوم شدن نیروهای اجرائیات می‌شود.
زارعی با بیان اینکه مشکل دستفروشان با اقدامات یک‌ارگان حل نمی‌شود، افزود: اینجا مسئله بیکاری مطرح است در مواردی داشته‌ایم که در انجام ماموریت قانونی خود و جمع‌آوری وسایل دستفروشان (مشاغل کاذب)، حتی بعضی از شهروندان معترض و گله‌مند شده که چرا اجازه کاسبی نمی‌دهید؟، اول اشتغال ایجاد کنید بعد این‌ها را جمع‌آوری کنید.
معاون اداره‌کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری کرمانشاه ادامه داد: گاه در راستای شناسایی و ساماندهی دستفروش‌ها از آن‌ها ثبت‌نام می‌کنیم توسط سازمان میادین غرفه‌های به آن‌ها اختصاص داده می‌شود، ولی این مشکل خیلی گسترده است و تنها به‌وسیله شهرداری حل نمی‌شود، نیازمند عزم عمومی است.وی کمبود نیرو را از دیگر مشکلات این اداره‌کل دانست و گفت: هر گزارشی اعم از مردمی و اعم تماس با سامانه ۱۳۷ در اسرع وقت در صورتی که در محدوده توانایی باشد به آن رسیدگی می‌شود، البته شرایط جامعه را می‌سنجیم که این برخورد منجر به التهاب نشود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

2 + 3 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>