پنجشنبه , ۸ اسفند ۱۳۹۸
آخرین خبرها

با تلاش نمایندگان استان صورت گرفت؛ بهره مندی بازنشستگان از مزایای مناطق جنگی

image_print

14

 استفساریه برخورداری بازنشستگان از حق مزایای مناطق جنگی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.
به گزارش باختر،  طرح ۲ فوریتی استفساریه برخورداری بازنشستگان شاغل از حق مناطق جنگی ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه با ۷۵ درصد رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صحن علنی تصویب شد.
این طرح توسط نمایندگان استان کرمانشاه مطرح شد که با دفاع اغلب نمایندگان استان در خانه ملت توانست آرای خوبی را برای تصویب، کسب کند.
متاسفانه در گذشته به هنگام تصویب قانون حق مناطق جنگی لفظ بازنشستگان برای حق مناطق جنگی به‌کار گرفته نشده بود که همین امر باعث شد تا برای حق مناطق جنگی بازنشستگان با مشکل مواجه شویم.
برهمین اساس،نمایندگان مجلس طرح دوفوریتی استفساریه‌ای پیشنهادی افزایش ۲۵ درصدی حقوق بازنشستگان در استان‌های جنگی شامل شهرهای خوزستان، ایلام، کرمانشاه،کردستان و آذربایجان غربی در صحن علنی مجلس تصویب کردند.
این طرح اختصاص مزایای شاغلان مناطق جنگی به بازنشستگان را شامل می‌شود.
درهمین راستا یکی از نمایندگان مجلس گفته است: این طرح هفته آینده به صورت لایحه در صحن علنی مطرح می‌شود به تصویب نهایی می‌رسد؛ با توجه به اینکه افزایش حقوق برای شاغلین اعمال شده بود امیدواریم با تصویب نهایی این لایحه مصوب آن را برای اجرایی شدن دریافت کنیم تا بازنشستگان شهرهای جنگ زده هم مشمول افزایش ۲۵ درصدی حقوق شوند.
این نکته قابل ذکر است که در صورت تصویب نهایی  این  طرح بازنشستگان همچون شاغلان از مزایای ایثار یا همان مزایای مناطق عملیاتی یا امنیتی برخوردار خواهند شد؛ گفتنی است، این طرح‌ فقط محدود به ساکنان استان‌های درگیر جنگ نیست و شامل کسانی است که در مناطق جنگی خدمت کرده و بازنشسته شده‌اند هم می‌شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

9 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>