جمعه , ۲ اسفند ۱۳۹۸
آخرین خبرها

پیشنهاد گردشگری به دولت اختصاص ۱۲۰ لیتر بنزین برای عید نوروز ۹۹

image_print

unnamed

در این روزهای پایان سال و در آستانه عید و بهار این پرسش مطرح گردیده است که آیا امسال دولت جلوی سقوط گردشگری را به دره رکود می گیرد؟
خبرها حاکی از آن است که متولی گردشگری از ارائه پیشنهاد «اختصاص دو باک بنزین ویژه سفرهای نوروزی» به دولت خبر داد.
در پیشنهادی که قرار است در هیات دولت بررسی شود، معادل دو سهمیه ماهانه بنزین، در مجموع ۱۲۰ لیتر- برای خودروها مختص تعطیلات نوروز درنظر گرفته شده است که در صورت تصویب وارد کارت های بنزین خودورهای شخصی می شود.
گفتنی است رکود سنگین سفرهای داخلی طی ماه های اخیر ناشی از شرایط اقتصادی خانوارها و تورم شکل گرفته در بازار گردشگری احتمال افت سنگین حجم مسافرت های نوروزی را بالا برده است.
بنابراین دولت می تواند با درخواست وزارت گردشگری جلوی سقوط سفرهای عید ۹۹ را از گردنه بنزین بگیرد.

طبق برآوردها برای سفرهای نوروزی ۲۰۰ لیتر بنزین بین شهر مبداء و مقصد لازم است – بدون احتساب مسافرت اضافی به شهرهای دیگر- و ۱۲۰ لیتر بنزین
می تواند آرامش خاطری به خانواده های مسافر در این زمان بدهد. و سفرهای داخلی را رونق بخشد.
امیدواریم با توجه به زمان باقی مانده به تعطیلات نوروزی و برنامه ریزی خانواده ها برای سفر دولت در زمان مشخص تصمیم گیری نماید و موافقت خود را با این طرح اعلام دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

4 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>