آغاز متفاوت‌ترین سال تحصیلی جدید

1399022915223412820435794 (1)
مشروح خبر

سال تحصیلی جدید در استان کرمانشاه با حضور مقامات ارشد استان در حالی آغاز شد که نسبت به سال‌های گذشته حال و هوایی کاملا متفاوتی داشت.
به گزارش باختر و به نقل از ایرنا، روز شنبه ۱۵ شهریور سال تحصیلی جدید در استان کرمانشاه با حضور هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه، پرویز توسلی زاده رییس کل دادگستری، سردار جاویدان فرماندهی انتظامی استان، فضل الله رنجبر فرماندار، مجید یزدان پناه مدیر کل آموزش و پرورش و با حضور دانش آموزان و والدین آنها در دبیرستان فرزانگان کرمانشاه آغاز شد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در آیین بازگشایی مدارس خطاب به والدین دانش آموزان گفت: سلامت فرزندان شما اولویت کار ما است البته این را هم باید بدانیم که هیچ جای دنیا بعد از کرونا آموزش را تعطیل نکرده‌اند و شرایط جدید را برای آموزش تدارک دیدند.
مجید یزدان‌پناه گفت: اگر بخواهیم در آموزش به نقطه مطلوب برسیم و ارتباط اجتماعی دانش آموزان را افزایش دهیم باید کلاس‌ها را به صورت حضوری برگزار کنیم و در عین حال برای حضور دانش‌آموزان به والدین هم اختیار کامل دادیم تا در این خصوص تصمیم بگیرند.
وی شرایط برگزاری کلاس‌ها را هم ویژه دانست و گفت: زمان هرکلاس را به ۳۵ دقیقه کاهش دادیم و در عین حال هم در کلاس‌های باجمعیت بالا این ظرفیت را داریم که آن کلاس را به حداکثر چهار گروه تقسیم کنیم تا بتوانیم پروتکل های بهداشتی را به طور کامل رعایت کرده و از سلامت دانش آموزان محافظت کنیم.
یزدان‌پناه اظهار داشت: هر روز همه مدارس ضدعفونی می‌شود و بوفه‌های مدارس را هم تعطیل کردیم؛ علاوه بر والدین که ناظر وضعیت بهداشتی مدارس هستند بازرسان آموزش و پرورش هم هر روزه بر رعایت پروتکل های بهداشتی مدارس نظارت می‌کنند.
در پایان این مراسم سوگندنامه‌ای توسط مدیران و دانش‌آموزان امضا شد که مهمترین پیام آن این بود که «در بهار همدلی کرونا را شکست می‌دهیم».
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کرمانشاه نیز به ایرنا اعلام کرد که ابتدای مهرماه امسال ۲۵ مدرسه جدید با مساحت ۲۰ هزار متر مربع به فضای آموزشی استان اضافه شده است.
مرزبان نظری افزود: اکنون ۱۰۱ پروژه مدرسه‌سازی با اعتبارات دولتی و کمک خیرین در سطح استان در حال اجرا است.
وی اظهار داشت: این پروژه ها شامل ۳۴۸ کلاس درس با متراژ حدود ۵۰ هزار مترمربع می شود که نقش موثری در بهبود فضای آموزشی استان ایفا خواهد کرد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۱۴ شهرستان، ۳۶۵ هزار دانش آموز و ۲۸ هزار فرهنگی با چهار و ۶۰۰ مدرسه دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 17 =

8 + 2 =