آمدن یا نیامدن، مسئله این است

n00638134-b

️کسی که چهار دوره متوالی حضورش در انتخابات حوزه انتخابیه اسلام‌آباد غرب تنور آن را داغ نگه داشت و سه دوره توانست کرسی نمایندگی را تصاحب کند.
اولین دوره حضورش در انتخابات که مصادف با دوره هفتم مجلس بود جوانی ۳۰ ساله بود و شاید کسی فکرش را نمی‌کرد در رقابت با رقبای بزرگ و باسابقه بتواند کاری از پیش ببرد، ولی به سرعت با جاذبه وجودی‌اش توانست دلها را متوجه خود کند راهی مجلس شود؛ در مجلس هفتم با نطق‌های آتشین و جسارت مثال زدنی‌‌اش مایه مباهات مردم دیارش شد و توجه همگان را متوجه خود ساخت و شهرتش در سراسر کشور پیچید.
فلاحت‌پیشه دور هشتم مجلس باز توانست آرا مردم را جلب کند و برای بار دوم راهی مجلس شد؛ آن زمان دیگر همه او را می‌شناختند و وقتی در مجلس پشت تریبون می‌رفت همه نمایندگان با دقت تمام به حرف‌هایش گوش می‌دادند و نطق‌ها و تذکرات او دل خیلی از مسئولین را خالی می‌کرد. او آن زمان‌‌ تبدیل به افتخاری برای استان کرمانشاه شده بود. همان دوران بود که‌ حسادت‌ها و دشمنی‌های با او نمایان شد.
در دور نهم مجلس در یک رقابت سخت و بسیار پرشور و در شرایطی که اکثر رقبا و متنفذین بر علیه او اجماع کردند رقابت را باخت و ۴ سال از مجلس دور ماند.
دور دهم انتخابات شاید شورانگیز‌ترین و پرحاشیه‌ترین انتخابات تاریخ حوزه اسلام‌آباد بود در آن دوره بزرگ‌ترین میتینگ انتخاباتی کشور با حضور حدود ۳۵ هزار نفر متعلق به طرفداران فلاحت‌پیشه بود. کاریزمای فلاحت‌پیشه روزی عجیب و تاریخی برای اسلام آباد رقم زد و همگان را حیرت‌زده کرد؛ آن روز تکرار نشدنی هرگز از خاطر شهر شهیدان مرصاد نخواهد رفت. نتیجه انتخابات باورنکردنی بود فلاحت پیشه با کسب ۵۴ هزار رأی برای بار سوم به مجلس راه یافت.
این برهه از نمایندگی فلاحت‌پیشه با دوره قبل متفاوت بود در سال اول دور سوم نمایندگی‌اش ناجوانمردانه قصد جانش کردند و دو تن از همراهانش را مظلومانه به شهادت رساندند؛ هرچند فلاحت‌پیشه زنده ماند ولی زخمی کاری بر روح و جانش نشست چرا که دوست دیرینه وهم خوابگاهیش حجت‌ا… نیک عزم‌ در پیش چشمانش جان باخت.
بعد از این ماجرای تلخ، ترور شخصیتی فلاحت‌پیشه بیش از هر زمان دیگری شدت یافت و به روش‌های مختلف بر او تاختند. ولی او همچنان کاری را که فکر می‌کرد درست است انجام می‌داد.
کسب جایگاه ریاست کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی افتخاری بزرگ بود که دوست و دشمن بر اهمیتش واقف بودند ولی بسیاری با بی انصافی سعی در کم‌اهمیت جلوه دادن آن داشتند و وقتی در انتخابات سال بعد کمیسیون نتوانست ریاست آن را کسب کند خیلی‌ از هم‌دیاری‌های او به جای اینکه ناراحت شوند، شادمانی کردند و‌ این‌ جفای بزرگی بود.
حال که فرآیند انتخابات مجلس یازدهم آغاز شده یکی از سئوالاتی که ذهن بسیاری از مردم را مشغول کرده این است که  آیا فلاحت‌پیشه در انتخابات شرکت می‌کند یا نه؟
او اگر در اسلام‌آباد شرکت کند باز هم انتخابات پرشوری در حوزه رقم خواهد خورد و به احتمال زیاد جزو نفرات اول وفینالیست خواهد بود.
این روزها تقاضاهای زیادی از سوی نخبگان و مردم در خصوص شرکت فلاحت پیشه در حوزه کرمانشاه وجود دارد و با توجه به سوابق و‌ شناختی که مردم از او دارند در صورت شرکت در این حوزه از شانس بسیار بالایی برخوردار خواهد بود.
این روزها این گمانه‌زنی‌ هم در مورد فلاحت‌پیشه وجود دارد که در حوزه انتخابیه تهران و در قالب لیست انتخاباتی یک‌ جریان سیاسی پا به عرصه انتخابات بگذارد.
مسلما در هر سه این حوزه‌ها خیلی‌ها از نیامدنش خوشحال می‌شوند. چون نیامدن فلاحت پیشه یعنی تقویت امید نامزدهای دیگر برای رفتن به مجلس.
انتخابات اسلام‌آباد غرب بدون فلاحت‌پیشه چیزی کم دارد، یعنی خیلی چیزها کم دارد. حتما دلمان برای فریادهای یا «امام رضایش» تنگ می‌شود.
نمیدانم چه خواهد شد…
ولی شاگرد اول مجلس، شاگرد اول خاطراتم باقی خواهد ماند.
فلاحت‌پیشه هر جا باشد و نباشد فلاحت‌پیشه است.
کیانوش بسامی کلهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

41 + = 50