آموزش و پرورش از مهمترین نهادهای متولی پیشگیری از جرم است

محمدحسین-صادقی-دادستان-کرمانشاه

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: زمانی در پیشگیری از جرم به اهدافمان دست پیدا خواهیم کرد که بتوانیم در تمامی نهادهای جامعه‌پذیرکننده متمرکز شویم.

 محمدحسین صادقی در نشست  انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک دادسرای عمومی و انقلاب و آموزش و پرورش کرمانشاه، یکی از وظایف قوه قضاییه را مطابق بند ۵ اصل ۱۵۶ قانونی اساسی پیشگیری از وقوع جرم دانست و گفت: پیشگیری از وقوع جرم زمانی محقق خواهد شد که تمامی نهادهای رسمی و مردم نهاد بتوانند در این امر دخیل باشند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش از جمله مهمترین نهادهای متولی پیشگیری از جرم است، عنوان کرد: معتقدیم اگر جامعه پذیری افراد به درستی توسط دستگاه‌های وظیفه‌مند انجام گیرد، به احتمال زیاد از ورود به دنیای بزهکاری جلوگیری خواهد شد.

دادستان کرمانشاه افزود: در این راستا و با توجه نقش مهم آموزش و پرورش در جامعه‌پذیری افراد بر آن شدیم تا با همکاری این نهاد اقداماتی همچون آموزش حقوقی دانش آموزان، پیامدخوانی پرونده‌های مهم و شناسایی کودکان در معرض خطر را به منصه ظهور برسانیم.

وی تصریح کرد: البته کاروان پیشگیری از جرم زمانی به سر منزل مقصود می‌رسد که براساس پیشگیری رشدمدار بتوانیم در تمامی نهادهای جامعه‌پذیرکننده متمرکز شویم، چرا که خانواده، مدرسه، گروه همسالان و رسانه به مثابه یک سیستم هستند و اختلال در هریک از یک نهادها ممکن است به کارکردهای نهاد دیگر خلل وارد کرده و فرد را به دنیای بزهکاری نزدیک کند.

مجید یزدان پناه مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز به اهمیت آسیب‌های اجتماعی در مدرسه و ضرورت مقابله با آن پرداخت و اقدامات دادسرا را قابل تقدیر دانست.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 86 = 91