آيا رئيس دانشگاه رازى با مطالبه عمومى تأسيس دانشكده هنر موافقت مى كند؟

156522639
مشروح خبر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه به همراه روسای ستادی و مسئول روابط عمومی این اداره؛ با دکتر اعلمی آل آقا، رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه دیدار و گفتگو کرد.
فاضلی در این دیدار از روند تعطیلی مرکز علمی و کاربردی فرهنگ و هنر کرمانشاه گفت و اظهار داشت: اگر جوانان و علاقمندان به رشته‌های هنری بتوانند تحصیلات آکادمیک داشته باشند و مهارت های هنری را کسب کنند زمینه اشتغالزایی آنها همواره فراهم می شود و کمتر منتظر فرصت های شغلی در ادارت دولتی می‌شوند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه افزود: استان کرمانشاه در حوزه‌های مختلف هنری از جمله موسیقی، شعر، نویسندگی، خوشنویسی و هنرهای تجسمی بزرگان شایسته و بنام و صاحب سبک دارد و شایسته نیست در مهد پرورش این هنرمندان بزرگ، رشته های هنری دانشگاهی نداشته باشیم.
وی با اشاره به ضروری بودن اهتمام به ایجاد رشته های هنری در دانشگاه‌های کرمانشاه، گفت: از استاندار کرمانشاه تقاضا نموده ایم به عنوان یکی از مباحث کلیدی حوزه فرهنگ و هنر پیگیر راه اندازی رشته های هنری در دانشگاه‌ رازی کرمانشاه باشند.
وی یادآور شد: هم اکنون در استان کرمانشاه دو هنرستان با 250 هنرجو داریم که همه هنرجویان آنها برای ادامه تحصیل باید راهی دیگر استانها شوند.
رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه نیز ضمن تایید این نیاز مبرم استان گفت: با توجه به درخواست مکرر شما به عنوان متولی فرهنگ و هنر در استان، در حال پیگیرى موضوع هستیم و مشکل ما اساتید داراى مدرک دکترا است که بایستى سعى کنیم شرایط را کمى تسهیل کنیم که اساتید داراى مدرک فوق لیسانس هم بتوانند در دانشکده هنر تدریس کنند.
دکتر اعلمى راه اندازی دانشکده هنر در استان را از نیازهای مهم فرهنگی دانست و قول مساعد داد تا تمام تلاش خود را به همراه همکاران فهیم خود برای تاسیس و راه اندازی این دانشکده در استان به کار گیرد.
گفتنی است؛ دانشگاه رازی به عنوان قطب علمی منطقه غرب کشور تاثیرات چشمگیر بسیاری بر فعالیت های فرهنگی استان داشته است. در حال حاضر 12 هزار دانشجو در دانشگاه رازی کرمانشاه در رشته های مختلف مشغول به تحصیل می باشند که 30 درصد این تعداد، در دوره های ارشد و دکترا در حال تحصیل و 500 نفر به عنوان هیئت علمی و قریب 2 هزار نفر به عنوان کارمند و مستخدم در این دانشگاه مشغول به فعالیت می باشند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − سه =

+ 43 = 44