آيا صداوسیمای کرمانشاه به لهجه‌های استاني توجه دارد؟

55

 مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمانشاه با اشاره به تنوع قومی استان، این رسانه را متعلق به همه مردم دانست و گفت: صدا و سیما توجه ویژه‌ای به زبان، گویش و لهجه‌های استان در برنامه‌های خود دارد.
به گزارش باختر، افشین امیری در نشستي با خبرنگاران، با گرامیداشت ایام دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: استان کرمانشاه از نظر تنوع قومی قابل مقایسه با هیچ یک از استان‌های زاگرس‌نشین نیست و تنوع و تکثر در این استان، کرمانشاه را به هندوستان ایران تبدیل کرده است.
او صدا و سیمای کرمانشاه را متعلق به همه مردم استان دانست و گفت: ما توجه ویژه به همه مردم داریم و در کنار آنها بوده و هستیم.
وی یادآوری کرد که در برنامه های صدا و سیما زبان محلی را در اولویت قرار داده ایم و اکنون برنامه های متعددی به زبان و گویش های محلی در حال پخش است.
وی تلاش مجموعه رسانه ملی در استان کرمانشاه را به تصویر کشیدن تلاش مسوولان استان دانست و گفت: ما از هرگونه سیاه نمایی پرهیز می کنیم.
سریال «ن خ» در ۲۵ قسمت ساخته می شود
مدیرکل صدا و سیمای کرمانشاه در ادامه سخنان خود به ساخت سریال «ن خ» در استان اشاره کرد و گفت: ساخت این سریال در قالب ۲۵ قسمت در استان آغاز شده و در ماه مبارک رمضان سال ۹۹ پخش می شود.
امیری با بیان اینکه تمام هزینه های ساخت این سریال از محل اعتبارات ملی تامین شده است، گفت: نه صدا و سیما و نه استانداری کرمانشاه هیچ اعتبار استانی برای ساخت این سریال اختصاص نداده اند.
او این سریال را کاملا طنز و فرصت مناسبی برای معرفی استان کرمانشاه دانست و افزود: از رییس و معاونان رسانه ملی و استاندار کرمانشاه به واسطه حمایت از ساخت این سریال در استان کرمانشاه قدردانی می کنم.
دنبال تعامل با رسانه های استان هستیم مدیرکل صدا و سیما کرمانشاه در ادامه سخنانش یکی از رویکردهای رسانه ملی در استان را تعامل با رسانه های دیگر دانست و گفت: برنامه ای با عنوان ۶ به علاوه یک که مروری به مباحث روز استان است و عصر جمعه ها از شبکه زاگرس پخش می شود به دنبال معرفی رسانه های استان است.
امیری با بیان اینکه در ساخت این مجموعه پیوست رسانه ای تعریف کرده ایم، از رسانه های استان خواست برای استمرار این برنامه به صدا و سیما کمک کنند.
وی همچنین از رسانه ها خواست با نقدهای سازنده و منصفانه به ارتقای کمی و کیفی برنامه های صدا و سیما کمک کنند.
او در ادامه به برنامه های صدا و سیما ویژه انتخابات در استان نیز اشاره کرد و گفت: ۱۶ عنوان برنامه در قالب ۵۹۸ قسمت و ۶ هزار و ۴۷۱ دقیقه را برنامه ریزی کرده ایم و تا دوم اسفند روز برگزاری انتخابات نیز ۱۳ عنوان برنامه با ۲ هزار و ۷۶ دقیقه دیگر برنامه خواهیم داشت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + = 11