آیت ا… آل آقا: با وجود پیشرفت های چشمگیر در زمینه اقتصادی پیشرفتی نداشته ایم

Untitled-1 copy
مشروح خبر

با تبریک و تهنیت به مناسبت دهه مبارکه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ، سخنم را با فرازی از وصیت نامه سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی شروع می کنم که فرمود : «خواهران و برادران! بدانید که جمهوری اسلامی ایران حرم است، اگر این حرم بماند و حفظ شود بقیه حرمها هم می مانند و حفظ می شوند و اگر خدای نخواسته دشمن بتواند این حرم را از بین ببرد هیچ حرمی باقی نخواهد ماند» .
بهترین راه حفظ انقلاب و کشور اسلامیمان ایران این است که دستاوردهای انقلاب عزیز مان را در این چهاردهه پس از پیروزی به همدیگر گوشزد کنیم و یادآور شویم. واقعیات انکار ناپذیری که دوست و دشمن را به حیرت وامیدارد .
کشوری که پس از سرنگونی رژیم شاهنشاهی و در اوائل دوران دفاع مقدس حتی سیم خاردار مورد نیاز در جبهه ها را نداشت، امروزه به جایی رسیده است که از نظر نظامی جزء هشت کشور قدرتمند جهان محسوب می شود .
ایران امروز ما جزء هفت کشور قدرتمند موشکی، جزء پنج کشور سازنده زیردریائی ، جزء هفت کشور سازنده ناوشکن در جهان، جزء پنج کشور اول در زمینه تولید پهباد، جزء پنج کشور دارای ارتش سایبری در جهان، جزء نهمین کشور پیشرفته در زمینه هوا فضاست .
ایران امروز ما صفر تا صد فناوری فضائی خود را توسط متخصصان داخلی پیش میبرد و طراحی و تولید و پرتاب همگی به دست پرتوان دانشمندان بومی صورت می پذیرد و دستیابی به فناوری قدرتمندترین موتور سوخت جامد از جمله افتخارات ماست .
اگر می بینید امروز دشمنان ما جرأت حمله به ایران را ندارند، دو عامل مهم این جرأت را از آنها گرفته، یکی وجود شیرمردانی شجاع و با ایمان مثل سردار سلیمانی ها و شهید حججی ها و دیگری هم دارا بودن تجهیزات جنگی مدرن و پیشرفته .
ایران امروز ما هشتمین تولید کننده اورانیوم در جهان و یکی از هشت کشورهسته ای جهان شناخته شده است .
از نظر پزشکی کشور عزیزمان ایران سومین تولید کننده داروی ام اس در جهان، نخستین تولید کننده داروی گیاهی ضد ایدز در دنیا و حائز رتبه پنجم شبیه سازی حیوانات و یکی از محدود کشورهای سازنده واکسن کرونا می باشد.
در بخش صنعت و تکنولوژی رتبه سوم جهان در تبدیل گاز به بنزین، مقام دوم از نظر فناوری تشخیص هویت از روی چشم، سومین کشور دارای فناوری ساخت نیروگاه خورشیدی، رتبه پنجم سازنده ربات انسان نما و رتبه اول فناوری بلندترین سد بتنی جهان، همگی از افتخارات جمهوری اسلامی در طول عمر چهل و دو ساله است .
اما در عین حال این واقعیت را باید بپذیریم که با وجود پیشرفت های چشمگیر و باور نکردنی در زمینه های مختلف، متاسفانه در زمینه اقتصادی پیشرفتی نداشتیم و تا زمانی که شکم مردم سیر نباشد و سفره هاشان خالی باشد، پیشرفت های دیگر نیز دیده نخواهد شد .
امید آنکه با روی کار آمدن دولتی جوان ، انقلابی، متدین، کارآمد و شجاع در زمینه اقتصادی نیز پیشرفتی در تراز انقلاب اسلامی داشته باشیم .

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 9 =

+ 70 = 72