ابتلاي 30 درصد كرمانشاهيان به كرونا! رعايت نكنيم همه كرونايي مي شويم

بر اساس آنچه كه دكتر نجفي، معاون تحقيقات و فناوري دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه گفته است، تاكنون 30 درصد كرمانشاهيان به ويروس منحوس كرونا مبتلا شده اند و اگر دير بجنبيم و اصول بهداشتي را رعايت نكنيم، هر لحظه اين آمار افزايش مي يابد.
به گزارش باختر، متاسفانه مردم شهر كرمانشاه باوجود قرمز بودن وضعيت استان از نظر شيوع بيماري كرونا، چندان توجهي به هشدارها ندارند و هر روز نيز بر آمار مبتلايان و كشته شدگان كرونايي در استان افزوده مي شود و اين وضعيت در واقع زنگ خطري براي تك تك ما كرمانشاهيان است كه البته اين زنگ خطر مدتهاست به صدا درآمده اما خود را به كر بودن زده ايم.
بر همين اساس، دکتر فرید نجفی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفته است: طبق برآوردها حدود 30 درصد مردم کرمانشاه تاکنون به کرونا مبتلا شده‌اند.
او با بیان اینکه تعیین درصد دقیق ابتلای مردم استان به کرونا منوط به انجام تحقیقات است، گفت: در همین زمینه یک نمونه دو هزار نفری برای انجام این کار انتخاب شده تا درصد ابتلای مردم استان به کرونا مشخص شود.
در حال حاضر بر اساس ضریب گسترش بیماری، به طوری که هر فرد آلوده بتواند دو تا 2.5 نفر را آلوده کند، می توان برآوردهایی را در این زمینه انجام داد.
نجفی تصریح کرد: در این برآوردها درصد افرادی که بیمار شده و مراجعه نکرده و افرادی که فاقد علامت هستند هم لحاظ شده است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: بر اساس این موارد، برآورد می‌شود تاکنون حدود 30 درصد جمعیت استان مبتلا به کرونا شده باشند.
وی تصریح کرد: این میزان درصد نشان می‌دهد فاصله زیادی با یک جامعه ایمن داریم و ضروری است افراد در این شرایط حتماً از ماسک استفاده کرده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را داشته باشند.
پس، مردم عزيز كرمانشاه؛ خواهشاً رعايت پروتكل هاي بهداشتي را در اولويت اول زندگي روزمره خود قرار دهيد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 61 = 70