اتمام مرمت 3 بنای تاریخی آسیب دیده از زلزله

مشروح خبر

85450_469

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه از اتمام مرمت سه بنای تاریخی آسیب دیده از زلزله سال گذشته، شامل مسجد عبدا... بن عمر، مجموعه مقابر ابودجانه و محوطه قلعه یزدگرد خبر داد.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا ،جلیل بالایی، با اشاره به خسارت زلزله 7.3 ریشتری سال گذشته ازگله به 10 بنای تاریخی استان، اظهارکرد: در این زلزله سه بنای مهم مسجد عبدا... بن عمر، مجموعه مقابر ابودجانه و محوطه قلعه یزدگرد نیز دچار آسیب شدند.
وی ادامه داد: پس از ارزیابی میزان خسارات وارده و انجام کار کارشناسی، از محل اعتبارات ملی سه میلیارد ریال را برای مرمت و بازسازی این سه بنا اختصاص دادیم.
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه از پایان عملیات مرمت و بازسازی بناهای یاد شده خبرداد و تصریح کرد: همچنین سازمان میراث فرهنگی کشور در قالب ماده 12 برای 14 بنای تاریخی و ساختمان اداری آسیب دیده از زلزله 10 میلیارد ریال تخصیص داده است.
وی اضافه کرد: زیچ منیژه، قلعه گبری، آتشکده چهارقاپی، تکیه معاون الملک، تکیه بیگلربیگی و گنبدهای سنگی روستا و باغات شالان از جمله بناهایی هستند که از محل این اعتبارات کار مرمت آنها را انجام خواهیم داد.
بالایی تاکید کرد: همچنین از محل این اعتبار ساختمان های ادارای شهرستان های گیلانغرب، دالاهو، اسلام آبادغرب و پاوه که در زلزله خسارت دیده بودند، مرمت می شوند.
وی همچنین به وقوع چند پس لرزه بزرگ پس از زلزله سال گذشته اشاره کرد و گفت: خوشبختانه هیچکدام از این پس لرزه ها به اماکن تاریخی استان آسیبی وارد نکردند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − شش =

77 + = 79