اجرای طرح لکه‌گیری خیابان‌های شهر کرمانشاه

1816864

معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه از اجرای طرح لکه‌گیری خیابان‌های این شهر خبر داد و گفت: ۱.۲ میلیون مترمربع از معابر آسفالت می‌شود.
به گزارش باختر و به نقل از مهر، حمید اعتصام فر از اجرای طرح لکه گیری و آسفالت معابر شهر کرمانشاه توسط معاونت عمرانی شهرداری از اوایل سال جاری خبر داد و گفت: پس از ۲۰ فروردین ماه و پایان بارش‌ها کار آسفالت و لکه گیری معابر عمومی شهر را آغاز کرده‌ایم.
وی افزود: هر ۸ منطقه شهرداری در این زمینه فعال شدند و اقدام به آسفالت و لکه گیری معابر عمومی با اولویت معابر اصلی خواهند کرد.
لکه گیری معابر شهر کرمانشاه به دو روش مکانیزه و دستی
معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: شهرداری به دو روش لکه گیری مکانیزه و دستی، کار آسفالت و لکه گیری معابر عمومی را انجام می‌دهد.
وی با بیان اینکه لکه گیری معابر اصلی با همین دستگاه آسفالت تراش است، افزود: در لکه گیری مکانیزه با دستگاه آسفالت تراش، قسمت‌هایی از آسفالت را که خراب شده، تراش زده و برمی داشته می‌شود و سپس با دستگاه فنیشر آسفالت ریخته و با غلتک به آن تراکم داده می‌شود.
اعتصام فر ادامه داد: از میدان حضرت امام (ره) تا پل ولایت و از پل ولایت به سمت میدان امام حسین (ع) به سمت میدان آناهیتا و مسیر برگشت یعنی از میدان آناهیتا به سمت میدان امام حسین (ع) و از میدان امام حسین (ع) به سمت پل ولایت مسیر را با دستگاه آسفالت تراش، تراش داده و ترمیم شده است.
این مسئول گفت: هم اکنون در حال لکه گیری و آسفالت بلوار شهید بهشتی از میدان سپاه به سمت چهار راه ارشاد هستیم و همچنین از سمت میدان امام حسین (ع) به سمت رودکی کار در حال انجام است و توسط یکی از دستگاه‌های ما انجام می‌شود و دستگاه دیگری در بلوار خلیج فارس (نزدیک میدان آزادگان)، در حال انجام کار بوده و لکه گیری معابر مذکور صورت می‌گیرد.
وی از انجام عملیات ولکه گیری دستی معابر همزمان با لکه گیری مکانیزه و روکش آسفالت معابر اصلی نیز توسط مناطق شهرداری خبر داد و گفت: در این روش از دستگاه «کاتر» استفاده می‌شود و قسمت‌های از آسفالت که خراب شده را به شکل هندسی مربع یا مستطیل شکل برش می‌دهد و آسفالت معیوب از زمین برداشته شده و سپس محل مذکور تمیز و قیر پاشی می‌شود و آسفالت را داخل محل می‌ریزند و ماله می کشند و با غلتک تراکم می‌دهند.
اعتصام فر با بیان اینکه اولین بار است که در کرمانشاه به این روش کار لکه گیری و آسفالت انجام می‌شود، گفت: در سنوات قبل هر چاله‌ای به هر شکلی وجود داشت را با آسفالت پر می‌کردند و به صورت دستی هم آن را تراکم می‌دادند و اکنون به صورت هندسی برش داده شده، تمیز و قیر پاشی شده و سپس توسط غلتک هایی به نام CG کار تراکم صورت می‌گیرد.
کار لکه گیری و آسفالت معابر کرمانشاه تا پایان سال
به جز زمان بارندگی‌ها ادامه دارد
وی از اتمام عملیات لکه گیری معابر اصلی و فرعی تا دو تا سه ماه آینده خبر داد و گفت: برنامه کاری ما تا پایان سال به جز زمان بارندگی‌ها ادامه دارد و تنها در صورت بارندگی کار قطع می‌شود.
معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه از اولویت انجام عملیات لکه گیری و آسفالت مکانیزه در سایر معابر اصلی شهر خبر داد و گفت: هم اکنون با چهار دستگاه فنیشر که ۳ دستگاه آن مربوط به سازمان عمران شهرداری و یک دستگاه مربوط به بخش خصوصی است در حال آسفالت و لکه گیری معابر عمومی شهر کرمانشاه هستیم.
وی افزود: ابتدا کار معابر اصلی را تمام خواهیم کرد و سپس به معابر فرعی و معابری که داخل شهرک‌ها هستند خواهیم رسید و نهایتاً کار آسفالت و لکه گیری کوچه‌ها انجام خواهد شد.
روزانه ۱۲۰۰ تن آسفالت برای لکه گیری معابر کرمانشاه تولید می‌شود
معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه گفت: روزانه ۱۲۰۰ تن آسفالت در کرمانشاه تولید می‌شود تا خیابان‌ها و کوچه‌های شهر کرمانشاه لکه گیری شود.
معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: اولویت اصلی کار ما چه در سیستم مکانیزه و چه دستی، معابر اصلی است، سپس معابر فرعی و سپس کوچه‌ها آسفالت می‌شوند.
یک میلیون و ۲۵۰ هزار متر مربع از معابر شهر کرمانشاه آسفالت می‌شود
به گفته اعتصام فر، سازمان عمران شهرداری قصد دارد امسال یک میلیون و ۲۵۰ هزار متر مربع از معابر شهر را آسفالت کند و برای این کار ۱۵۰ هزار تن آسفالت نیاز است.
وی با بیان این قول که پس از این اقدامات چاله‌ای در شهر کرمانشاه دیده نشود، گفت: خواهش ما از مردم این است که صبوری کنند و در زمانی که ما کار لکه گیری را انجام می‌دهیم مراعات کارگران ما را داشته باشند تا شاهد بهبود وضعیت خیابان‌ها و معابر شهر باشیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

52 + = 56