احتمال ریزش 2 کیلومتر از خیابان‌های شهر در «آبشوران»

57347148
مشروح خبر

57347148

عضو شورای شهر کرمانشاه با اشاره به وضعیت نگران کننده بخش های مسقف رودخانه آبشوران گفت: طبق ارزیابی کارشناسان احتمال سقوط دو کیلومتر از مسیر مسقف آبشوران به داخل این رودخانه وجود دارد.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، سیداحسان احسانی با اشاره به گذر رودخانه آبشوران از بافت مرکزی شهر کرمانشاه، گفت: در حال حاضر بخشی از مسیر این رودخانه مسقف شده و تبدیل به خیابان هایی برای تردد خودرو شده است.
وی افزود: طبق بازدیدهایی که در این مسیر صورت گرفته، زیر دیواره های این رودخانه که بخش مسقف را نگه
می دارند خالی شده و احتمال ریزش آنها وجود دارد.
احسانی تصریح کرد: مهم ترین خیابانِ بخش مسقف رودخانه، خیابان «حداد عادل» است که عمده فروش‌ها در آن مستقر بوده و مسیر تردد خودروهای سنگین است و ریزش آن داخل رودخانه می تواند بحرانی عظیم برای شهر ایجاد کند.
این عضو شورا نسبت به وضعیت این رودخانه و احتمال سقوط دیواره ها و بخش های مسقف آن هشدار داد و افزود: طبق بررسی کارشناسان فنی و باتجربه احتمال سقوط دو کیلومتر از مسیر مسقف آبشوران به داخل این رودخانه وجود دارد که وقوع چنین اتفاقی بحرانی بزرگ برای شهر را رقم می زند.
احسانی بر اصلاح و مقام سازی هرچه سریعتر دیواره های این رودخانه تاکید کرد و افزود: در این زمینه باید کارشناسان امر نظر بدهند که چطور می توان رفع خطر کرد و مقام سازی درخصوص دیواره های این رودخانه را انجام داد، اما آنچه که مسلم است این کار باید هرچه سریعتر و پیش از آنکه شاهد فاجعه انسانی در شهر باشیم، انجام شود.
عضو شورای شهر کرمانشاه با تاکید بر اینکه شهرداری به تنهایی توان و اعتبار لازم برای انجام این کار را ندارد، گفت: دستگاه های دولتی باید در این زمینه پای کار بیایند و با همکاری هم کمک کنند تا بتوانیم این خطر را هرچه سریعتر رفع کنیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 8 =

81 + = 85