احیای کارخانه اسیدسیتریک کرمانشاه پس‌از ۱۰ سال تعطیلی

کارخانه اسیدسیتریک کرمانشاه پس از 10 سال تعطیلی، با تلاش و پیگیری مستمر احیاء و چرخ تولید این پروژه هزار میلیارد تومانی باردیگر به حرکت درآمد.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه، در بازدید از کارخانه اسید سیتریک کرمانشاه اظهار داشت: راه اندازی مجدد این کارخانه به لحاظ بهره مندی از توان مهندسان داخلی نمونه ای بارز از اقتصاد مقاومتی و مصداقی از تلاش برای جهش تولید به خاطر شروع مجدد فعالیت بعد از 10 سال است.
وی افزود: در کشور دو کارخانه تولید اسید سیتریک داریم که امروز با همدلی و همراهی وزارتخانه ذیربط و شستا بارقه های امید در کارخانه ای که سالها تعطیل بود، مجدداً دمیده شد و ضمن کمک به روند افزایشی اشتغالزایی، چرخ تولید را نیز به صدا در آورد.
استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه واردات محصولات مشابه خارجی منوط به اخذ مجوز و تأیید از طرف دوکارخانه تولیدی کشور است، تأکید کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته اجازه نخواهیم داد چرخ تولید این کارخانه متوقف شود و تمام توان خود را برای حمایت از تولید خواهیم گذاشت.
آغاز فعالیت کارخانه اسیدسیتریک کرمانشاه به سال 1386 برمی‌گردد که شرکت «کیمیاورزان مهر غرب» با سرمایه‌گذاری شستا فعالیت خود را در زمینه تولید اسیدسیتریک با ظرفیت 12 هزار تن در سال آغاز کرد.
این واحد تنها تولید کننده اسیدسیتریک از نوع آبدار و بدون آب در زمان خود بود و محصولات تولیدی آن با کیفیتی قابل توجه می‌توانست علاوه بر تامین نیاز داخل، بعد صادراتی هم داشته باشد، اما واردات اسیدسیتریک خارجی باعث شد دیگر تولیدات این کارخانه صرفه اقتصادی نداشته باشد و کارخانه بعد از مدت کوتاهی فعالیت تعطیل شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

25 + = 35