دوشنبه , ۵ خرداد ۱۳۹۹
آخرین خبرها

اخلاق را به قربانگاه نبریم

image_pdfimage_print

تعریف-اخلاق-و-اخلاق-مورد-نظر-اسلام

هرچه به ایام برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیک تر می شویم، تکاپوی کاندیداها برای معرفی خود و متاسفانه از آن مهمتر برای تخریب یکدیگر بیشتر و بیشتر می شود تا جایی که در مواردی اخلاق و مردانگی را زیرپا گذاشته و با آبروی رقبای خود بازی می کنند.
️اخیراً در فضای مجازی استان نامه ای به نقل از دهیار یکی از روستاهای شهرستان ثلاث باباجانی منتشر شده که در این نامه، دهیار به شهاب نادری، نماینده مردم اورامانات اخطار می دهد که دست از ساخت و ساز غیرقانونی اش در آن روستا بردارد! این خبر در فضای مجازی تحت عنوان «ایستادگی یک دهیار در مقابل نماینده مجلس» منتشر شده است.
اما واقعیت ماجرا چیست؟
از آنجایی که یکی از اصول اساسی فعالیت کار در رسانه،
پی بردن به صحت خبر و بررسی همه جانبه ی
آن است، با مهندس آرش رضایی، مسئول بنیاد مسکن
و ستاد بازسازی استان در شهرستان ثلاث باباجانی تماس گرفته و موضوع خبر مربوطه را با ایشان در میان گذاشتیم که وی نیز پس از بررسی های لازم اعلام کرد که شهاب نادری حتی یک متر زمین در روستای زمکان شهرستان ثلاث باباجانی ندارد که بخواهد ساخت و سازی آنجا انجام دهد.
وی گفت: همچنین هیچ گونه نامی از شهاب نادری در سامانه بنیاد مسکن (که این سامانه آنلاین بوده و در استانداری کرمانشاه نیز قابل دسترسی است) به عنوان مالک زمین و یا کسی که در حال ساخت و ساز باشد، وجود ندارد. ضمنا اغلب افرادی که در روستاها ساخت و سازی انجام می دهند به جهت دریافت وام بنیاد مسکن دست به چنین کاری می زنند
و هرگاه مجوزی درکار نباشد طبیعتاً وامی هم به کسی داده نخواهد شد که در این مورد همانطور که گفته شد هیچ گونه رد و نشانی وجود ندارد.
این مقام مسئول تاکید کرد: متاسفانه هر زمان که به ایام انتخابات نزدیک می شویم یکسری شانتاژها و بی اخلاقی ها بر علیه نمایندگان صورت می گیرد و تصور ما نیز این است که این اقدام در همین مسیر صورت گرفته باشد.
همچنین شهاب نادری نماینده مردم اورامانات در مجلس
شورای اسلامی نیز در گفتگویی اظهارکرد: بنده حتی یک متر زمین در روستای زمکان ندارم که بخواهم ساخت و سازی آنجا انجام دهم.
در پایان انتظاری که از رسانه ها و فعالین رسانه ای استان می رود این است که قبل از انتشار و بازنشر مطالب نسبت به صحت و سقم آن اطلاع بیابند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*