ارتودنسی می‌تواند طول عمر دندان‌ها را افزایش دهد

مشروح خبر

یک دندانپزشک با اشاره به اینکه ارتودنسی می‌تواند طول عمر دندان‌ها را افزایش دهد، گفت: درمان ارتودنسی به طور معمول حدود یک سال ونیم تا ۲سال و نیم به طول می‌انجامد.
ارتودنسی می‌تواند طول عمر دندان‌ها را افزایش دهد
مژگان قدیمی در ارتباط با ارتودنسی اظهارداشت: ارتودنسی علم و هنر اصلاح تناسب صورت و دندان‌ها است که یک دندانپزشک آراسته به این هنر می‌تواند به مراجعین خود در جهت پیشگیری از ناهنجاری‌ها کمک کند.
وی افزود: همچنین یک دندانپزشک می‌تواند با تشخیص به موقع ناهنجاری‌های فک‌ها یا دندان‌ها به درمان یا جلوگیری از بدتر شدن مشکلات بپردازد. مراجعه به یک دندانپزشک ماهر در سال‌های اولیه زندگی (۷-۸ سالگی و حتی زودتر) می‌تواند از این نظر بسیار کمک کننده باشد تا فرصت پیشگیری را داشته باشیم.
وی ادامه داد: امروزه ارتودنسی موضوعی فراتر از یک درمان زیبایی به حساب می‌آید، زیرا می‌تواند نجات دهنده دندان‌ها و بافت لثه و استخوان اطراف آن‌ها باشد و البته اگر به درستی انجام نشود ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد.
قدیمی در مورد فواید ارتودنسی گفت: مرتب کردن دندان‌ها موجب قرار گرفتن آن‌ها در موقعیت مطلوب داخل فک می‌شود که نتیجه آن پخش متوازن نیرو در تمام جهات و کاهش فشار روی ریشه دندان‌ها است. از طرف دیگر منظم شدن دندان‌ها به تمیز کردن آن‌ها نیز کمک خواهد کرد.
این دندانپزشک در پاسخ به اینکه دوره درمان ارتودنسی چند سال است؟
خاطرنشان کرد: درمان به طورمعمول حدود یک سال و نیم تا ۲ سال و نیم طول می‌کشد، البته به دنبال آن برای حفظ روابط بین دندانی باید تا مدتی از پلاک نگهدارنده استفاده کرد و همانطور که گفته شد، مدت و زمان بستگی به نوع درمان و سن بیمار هم دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 19 =

+ 13 = 16