از ايستگاه گردشگري «چال حسن خان» چه مي دانيد؟

61568800

کارشناس فنی دفتر معاونت میراث فرهنگی کرمانشاه گفت: تاکنون 80 درصد کار ایستگاه گردشگری پشت راسته بازار چال حسن خان به اتمام رسیده و تلاش می‌کنیم تا آن را برای عید نوروز تکمیل کنیم.
به گزارش باختر، محمدرضا رشیدی، با اشاره به اجرای سه فاز مرمتی در راسته بازار تاریخی چال حسن خان در بازار سنتی کرمانشاه، اظهارکرد: این راسته بازار نزدیک به یازده هزار متر مربع مساحت دارد و طی چند فاز گذشته نزدیک به 4500 متر آن با 45 چشمه تاق مرمت و احیاء شده است.
وی با بیان اینکه مرمت نزدیک به 5500 متر مربع از مساحت این راسته بازار باقی مانده، عنوان کرد: اخیرا نزدیک به دو میلیارد تومان اعتبار جدید به این پروژه اختصاص پیدا کرده تا بتوانیم مرمت آن را به سرانجام برسانیم.
کارشناس فنی دفتر معاونت میراث فرهنگی کرمانشاه اظهار کرد: بخشی از این اعتبار صرف مرمت باقی مانده چشمه تاق‌ها و بدنه بازار می‌شود و بخشی از آن نیز برای تکمیل و زیباسازی قسمت نمای پشت بازار مشرف به خیابان جدید التاسیس آیت ا... زرندی صرف خواهد شد.
وی تاکیدکرد: اگر بتوانیم این فضا را که اکنون 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تا ظرف یک ماه آینده تکمیل کنیم، برای عید نوروز امسال یک فضای ایستگاهی با نما و پیاده روی زیبا برای استراحت گردشگران در انتهای بازار چال حسن خان خواهیم داشت.
رشیدی اضافه کرد: متاسفانه در خیابان و فضای پشت بازار چال حسن شاهد یک سیما و منظر شهری نامناسب هستیم که انتظار داریم شهرداری، راه و شهرسازی و میراث فرهنگی پای کار بیایند و آن را ساماندهی کنند.
کارشناس فنی دفتر معاونت میراث فرهنگی کرمانشاه افزود: اگر این فضا ساماندهی شود، به همراه ایستگاه گردشگری که در پشت بازار چال حسن خان خواهیم داشت، می‌تواند برای گردشگران جذابیت بالایی باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 23 = 26