از قرنطینه کرونایی تا شکار بی رویه حیات وحش کرمانشاه

محدودیت‌های ایام کرونا و خلوت شدن محیط طبیعی فرصتی شده تا شکارچیان غیرمجاز سراغ حیات وحش بروند و تخلفات صید و شکار غیرمجاز بیشتر شود.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه به متخلفان هشدار جدی داد که از ورود به مناطق تحت مدیریت محیط زیست خودداری کنند و از تشدید نظارت و افزایش گشت‌زنی یگان‌های محیط زیست در این مناطق خبر داد.
آزاد شیخ ویسی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به محدودیت‌های ترددی که به دلیل شرایط بیماری کرونا در نظر گرفته شده، افزود: همیشه افراد فرصت طلبی هستند که از این شرایط و خلوت شدن محیط طبیعی استفاده کرده و به حیات وحش آسیب می‌زنند.
وی از تشدید گشت زنی در مناطق تحت مدیریت محیط زیست به دلیل این شرایط و با هدف جلوگیری از صید و شکار غیرمجاز خبر داد و عنوان کرد: با افزایش گشت زنی که در این مدت داشتیم، در برخی از مناطق تا دو برابر کشف تخلفات بیشتر شده است.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه یادآور شد: در این مدت اگرچه از نظارت بر تمام مناطق تحت مدیریت غافل نیستیم، اما در نقاطی که تمرکز حیات وحش بیشتر است مانند قراویز، زلزله زرد و پناهگاه بیستون بیشتر نظارت خواهیم داشت.
شیخ ویسی همراهی مردم را نیز برای جلوگیری از تخلفات ضروری دانست و تاکید کرد: از مردم تقاضا داریم اگر موردی از شکار غیرمجاز را دیدند مراتب را با محیط زیست از طریق سامانه 1540 در میان بگذارند.
وی از محدودیت نیروهای یگان حفاظت محیط زیست خبر داد که نظارت‌ها را دشوار می‌کند و افزود: برای تمام مناطق تحت مدیریت محیط زیست فقط 50 تا 60 محیط بان داریم که از استانداردها بسیار پایین تر است و از همین رو به مشارکت و همکاری مردم نیاز داریم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + = 10