استاندار عنوان کرد:معرفی بانک‌هایی که در پرداخت تسهیلات زلزله زدگان کوتاهی کنند

n82732462-71995723

استاندار کرمانشاه با تاکید بر لزوم تسریع در روند پرداخت تسهیلات زلزله زدگان، گفت: بانک‌هایی را که در پرداخت این تسهیلات کوتاهی کنند معرفی خواهیم کرد.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، هوشنگ بازوند در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده که روز
(30 اردیبهشت) با حضور معاون بازسازی بنیاد مسکن کشور برگزار شد، اظهار کرد: اگر بانک‌ها به تعهدات خود در پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان عمل نکنند، نمی‌توانیم به موعد مشخص شده برای پایان بازسازی برسیم.
وی پرداخت تسهیلات را نیازمند سرعت مضاعف دانست و افزود: اگر بانک‌ها با کمبود نیرو مواجه هستند باید این کمبود را جبران کنند و در صورت لزوم ساعت کار خود را افزایش دهند.
استاندار کرمانشاه کوتاهی در پرداخت تسهیلات را پذیرفتنی ندانست و یادآوری کرد: اگر هر دستگاه و یا بانکی در پرداخت تسهیلات و یا روند بازسازی کوتاهی کند آن را در رسانه ملی معرفی خواهیم کرد. بازوند با اشاره به نزدیک شدن فصل کشاورزی مردم مناطق زلزله زده، ادامه داد: باید تا قبل از این فصل پرداخت تسهیلات انجام شود، در غیر اینصورت مردم مشغول امور کشاورزی می‌شوند و دیگر برای دریافت تسهیلات مراجعه نمی‌کنند.
وی با اشاره به تناقضی که بین آمار پرونده‌های عقدقرارداد نشده بانک‌ها و بنیاد مسکن وجود دارد، گفت:طی روزهای آینده و به مدت 48 ساعت فرمانداران را مامور خواهم کرد تا گزارشی از تک تک بانک‌ها در مناطق زلزله زده جمع‌آوری کنند تا مشخص شود مشکل کار کجاست. استاندار کرمانشاه از آمار پرونده‌های عقدقرارداد نشده بنیاد مسکن یاد کرد که نزدیک به 27 هزار مورد اعلام شد و افزود: این 27 هزار پرونده باقی مانده باید هرچه زودتر تعیین تکلیف شود.
بازوند درباره آزاد شدن اقساط پرداخت تسهیلات نیز تاکید کرد: بانک‌ها موظفند ظرف مدت 48 ساعت اقساط تسهیلات را آزاد کنند.
وی خواستار تعیین تکلیف تسهیلات احداث پیلوت در مناطق زلزله زده هم شد و بانک‌ها را موظف کرد ظرف هفته آینده مجوز لازم برای پرداخت این تسهیلات را از مدیران عامل‌ خود بگیرند.
استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه پرداخت وام پیلوت اکنون در سایر شهرهای زلزله زده کشور انجام می‌شود، اظهار کرد: اگر این تسهیلات را برای کرمانشاه نگیریم، فرصت سوزی کرده ایم.
در ادامه بهزاد جلیلیان مسئول شورای هماهنگی بانک‌های استان کرمانشاه نیز یکی از دلایل عدم انعقاد قرارداد پرداخت تسهیلات را مراجعه نکردن خود مردم دانست.
وی عنوان کرد: بانک‌ها در تمامی مناطق حتی گاهی تا ساعت 12 شب هم به کار مردم رسیدگی کرده اند و هرکجا نیاز بوده افزایش نیرو داده‌ایم.
جلیلیان پرداخت تسهیلات در برخی مناطق مانند ثلاث باباجانی را به روز اعلام کرد و ادامه داد: اگر نیاز باشد ساعت کار و تعداد نیروها را باز هم بیشتر می‌کنیم تا کندی در روند پرداخت تسهیلات صورت نگیرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 13 = 16