استاندار كرمانشاه: جامعه توسط بخش خصوصي احيا و شكوفا مي شود مديران خود را موظف به رفع مشكلات اين بخش بدانند

مشروح خبر

استاندار كرمانشاه گفت: اگر مي خواهيم پيشرفت و توسعه پيدا كنيم بايد بيش از پيش به بخش خصوصي اهميت دهيم زيرا جامعه توسط اين بخش احيا و شكوفا مي شود.
به گزارش باختر و به نقل از روابط عمومي استانداري؛ مهندس هوشنگ بازوند در نشست با صنعت گران استان كه به منظور بررسي و رفع مشكلات اين بخش برگزار شد، افزود: در اين نشست صنعت گران و توليدكنندگان نگراني ها و دغدغه هاي خود را بيان كردند و دغدغه هاي بعضي از توليدكنندگان بسيار سنگين بود.
وي برگزاري اين نشست ها را براي بررسي و شنيدن مسائل توليدكنندگان بسيار ارزشمند عنوان كرد و اظهار داشت: خروجي اين نشست ها مي تواند تحقق شعار سالي كه مزين است به نام« حمايت از كالاي ايراني» را به دنبال داشته باشد.
استاندار كرمانشاه تصريح كرد: نامگذاري شعار امسال توسط مقام معظم رهبري مخاطب هاي مختلفي دارد كه دولتي ها، توليدكنندگان و مردم مخاطب اين شعار هستند لذا همگي بايد به عنوان يد واحدي براي تحقق اين شعار گام برداريم كه يكي از شاه بيت هاي اقتصاد مقاومتي همين موضوع است.
مقام عالي استان خاطرنشان ساخت: همه كشورهايي كه در دنيا حرف براي گفتن دارند از اقتصاد مقاومتي شروع كردند و اگر امروز كشوري مانند چين كه قادر است بيش از 90 درصد فولاد دنيا را توليد كند به جهت رعايت همين موضوع است.
وي با تاكيد بر تلاش براي تحقق شعار سال گفت: مردم به دنبال كالاي با كيفيت و قيمت مناسب هستند لذا توليدكنندگان بايد به دنبال برآورده ساختن جامعه مورد هدف خود باشند و ما هم در كنار توليدكنندگان شرايط لازم را براي حمايت هر چه بيشتر از كالاي ايراني را فراهم خواهيم ساخت.
جامعه توسط بخش خصوصي احيا و شكوفا مي شود
مهندس بازوند با بيان اينكه جامعه توسط بخش خصوصي احيا و شكوفا مي شود، خاطرنشان ساخت: در طول سال نيازمند 12 هزار ميليارد تومان سرمايه گذاري هستيم كه در نهايت دولتي ها بتوانند 1500 تا 2 هزار ميليارد تومان آن را تامين كنند و مابقي بايد توسط سرمايه گذاران و بخش خصوصي تامين شود.
استاندار كرمانشاه تاكيد كرد: قيمت تمام شده توليدكننده بايد به حدي پائين باشد تا بتواند با ديگر كالاها رقابت كند لذا تمام مديران موظف و ملزم به حمايت از بخش خصوصي و سرمايه گذاران هستند و بايد شرايط ويژه اي در استان ايجاد شود كه تمام مشكلات مربوط به صنعت گران و توليدكنندگان رفع شود.
هر مديري كه نمي خواهد به بخش خصوصي كمك كند بهتر است كه استان را ترك كند
مقام عالي استان در ادامه با بيان اينكه ما مديري مي خواهيم كه با تمام وجود در خدمت بخش خصوصي باشد، گفت: هر مديري كه بنا دارد به بخش خصوصي كمك نكند، بهتر است كه استان را ترك كند زيرا ما به مديري نياز داريم كه مشكلات بخش خصوصي را با تمام وجود لمس و رفع كند.
مهندس بازوند اظهار داشت: قرار است كه از ميز و صندلي هاي مديران به مردم منفعت برسد و اگر مديري قادر نيست در اين شرايط مديريت كند، بهتر است كه كنار برود و فضا را براي خدمت بيشتر فراهم كند.
وي بيان داشت: متاسفانه در بعضي از سيستم هاي بانكي بندهاي مختلفي را براي ايجاد اشكال در روند سرمايه گذاري لحاظ مي كنند كه بدون ترديد اين گونه كارها حرام و خلاف قانون است و با مشاهده اين گونه رويه اي حتماً با مدير چنين بانكي به شدت برخورد خواهد شد.
رئيس شوراي اداري استان افزود: حتماً در جلسات شوراي اداري به منظور همراهي بيشتر با بخش خصوصي، به مديران تذكرات لازم را خواهم داد و مصوبات اين نشست ها بايد توسط مديران به صورت كامل رعايت شود و همه ملزم به رعايت اين مصوبات به منظور تسريع در برنامه ها و كارهاي مربوط به بخش خصوصي هستند.
مصوبات اين نشست ابلاغ خواهد شد
وي بيان داشت: مصوبات اين نشست را در اولين شوراي برنامه ريزي و توسعه استان تصويب و ابلاغ خواهيم كرد و همچنين در ستاد مقاومتي هم آن را به تصويب خواهيم رساند زيرا مهمترين كار در استان تلاش براي مشكلات مربوط به بيكاري جوانان است.
استاندار كرمانشاه خاطرنشان ساخت: بايد قبول كنيم كه درصد قابل توجهي از كندي اجراي طرح هاي بخش خصوصي به ساختار اداري برمي گردد لذا به منظور هماهنگ شدن مجموعه مديريتي استان با بخش خصوصي نسبت به برگزاري اين گونه نشست ها در هر 3 ماه يكبار اقدام و روند اجراي مصوبات هم به دقت بررسي خواهد شد.
كالاهاي مورد نياز در بازسازي مناطق زلزله زده بايد توسط استان تامين شود
مهندس بازوند در ادامه به وجود يك بازار بيش از 5 هزار ميليارد توماني در بحث بازسازي مناطق زلزله زده اشاره كرد و گفت: بعضي از صحبت ها در اين نشست حاكي از تامين بعضي از كالاهاي مورد نياز در اين مناطق توسط بعضي از ستادهاي معين ديگر استان ها داشت لذا از معاونت عمراني استانداري مي خواهم كه با به دقت اين موضوع را مورد بررسي قرار دهند و چنانچه اين موضوع واقعيت داشت حتماً به تغيير آن ستاد اقدام خواهيم كرد.
وي بيان داشت: وقتي كالايي كه در استان توليد مي شود و استان قادر است كه مصالح و كالاي مورد نياز مناطق زلزله زده را توجه به اين مشكلات و بيكاري استان تامين كند، هيچ ضرورتي به خريد از ديگر استان ها نيست.
وي همچنين خواستار تعيين واحدهاي خسارت ديده در مناطق زلزله زده براي امهال وام هاي آنها شد.
با توجه به تدوين سند اشتغال، شاهد كاهش نرخ بيكاري خواهيم بود
استاندار كرمانشاه در ادامه با اشاره به تدوين سند اشتغال استان گفت: در تدوين اين سند، برنامه هاي بسيار خوبي گنجانده شده كه با اجراي آن شاهد كاهش نرخ بيكاري در استان خواهيم بود و خوشبختانه استان كرمانشاه با شاخص هاي اميدواركننده اي روبرو شده و با توجه به برنامه هاي در دست اجرا آينده خوبي در انتظار اين استان است.
وي در پايان سخنان خود از مديران استان خواست كه خود را موظف به رفع نگراني ها و دغدغه هاي بخش خصوصي در راستاي كاهش مشكلات آنان بدانند.
در اين نشست كه بيش از 4 ساعت بطول انجاميد توليد كنندگان بخش خصوصي به بيان دغدغه ها و مشكلات واحدهاي توليدي خود پرداختند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 1 =

6 + 3 =